طبیعت زیبای چیانگ مای

به گزارش سفر به فرانسه، چیانگ مای (chiang mai)، یکی از زیباترین شهرهای کشور تایلند از نظر جاذبه‌های طبیعی است. پارک‌های ملی چیانگ مای بخش بزرگی از طبیعت این شهر در کشور تایلند را در بر گرفته است.

طبیعت زیبای چیانگ مای

چیانگ مای دارای آبشارهای فراوانی است اما معروفترین آنها آبشارهای مائه یا،وای کائیو، مونتاتال، واچیرا تارن، مائه کلانگ و مائه سه هستند. که آبشار مائه یا (Mae Ya) بلندترین آن‌ها است. آبشار مائه سا (Mae Sa) در26 کیلومتری بوده که دارای 8 طبقه است. آبشار نمتوک مائه کلانگ (Namtok Mae Klang) در 58 کیلومتری شهر قرار دارد.

چشمه آبگرم (Hot Springs Fang) در فاصله 163 کیلومتری شمال چیانگ مای قرار گرفته که دارای 50 چشمه آبگرم حاوی سولفور است. برای بازدید از طبیعت عالی این شهر در کشور تایلند با تور چیانگ مای همراه شوید.

غار تم بوری چیندا (Tham Borichinda Cave)، درون صخره‌های سر به فلک کشیده در نزدیکی یک نهر زیبا قرار گرفته است که شمائل بودا درون آن برای بازدید وجود دارد. برای رسیدن به این غار باید از آبشار مائه کلانگ (Mae Klang Waterfall) دو ساعت پیاده روی نمایید.

پارک ملی اوب لوانگ (National Park Ob Luang)، در 105 کیلومتری شهرچیانگ مای قرار گرفته است که دارای چشمه‌های آب گرم، غارها و آبشارهای متعدد است و انواع پرندگان بطور آزادانه درآن به زندگی می‌پردازند.

پارک ملی سری لانا (National Park Sri Lanna)، ششمین پارک بزرگ تایلند به شمار می‌رود که 3 جنگل بزرگ را در درون خود جای داده است. در فصل تابستان شما می‌توانید شب را بر روی خانه‌های شناور سپری نمایید.

پارم ملی دوی اینتانون (National Park Doi Inthanon)، در 47 کیلومتری جنوب چیانگ مای در ارتفاع 2565 متری از سطح دریا قرار گرفته و بر روی بلندترین کوهستان تایلند به مساحت 1005 کیلومترمربع قرار گرفته است. این پارک بخشی از رشته کوه هیمالیا می‌باشد.

انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 846

به "طبیعت زیبای چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت زیبای چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید