فدراسیون والیبال هم اندیشی می کند اما خودش تصمیم می گیرد!

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، به گزارش خبرنگاران، جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران عامل باشگاه ها به منظور بررسی نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر مردان سال جاری با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون، میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون، شهرام عظیمی سرپرست کمیته رویدادها، ابراهیم فیروزی رئیس کمیته داوران، نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها و هم با حضور مدیران عامل و مربیان باشگاه های لیگ برتر 23 خرداد ماه جاری برگزار گشت که طی آن نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها 4 مدل برگزاری لیگ برتر را مطرح نمود.

فدراسیون والیبال هم اندیشی می کند اما خودش تصمیم می گیرد!

مدل برگزاری لیگ برتر مطرح شده به شرح زیر است؛

* روش اول: به صورت VNL (لیگ ملت ها) - صعود به مرحله نهایی 6 تیم

* روش دوم: 16 تیم در دو گروه 8 تیمی به شکل رفت و برگشت در شهرهای میزبان - صعود به مرحله پلی آف از هر گروه 4 تیم

* روش سوم: 16 تیم در یک گروه دوره ای - صعود به مرحله پلی آف 8 تیم

* روش چهارم: 16 تیم در یک گروه فقط رفت و برگشت بدون برگزاری مرحله پلی آف

جلسات هم اندیشی فدراسیون والیبال با هدف همکفری باشگاه ها برای اخذ بهترین تصمیم برگزار می شود اما مشخص نیست با وجود آئین نامه مسابقات چرا باید این جلسات برگزار شود؟ نکته قابل تأمل دیگر این است که حتی با وجود نظرات مخالف باشگاه ها و تیم ها اما فدراسیون در نهایت تصمیم نهایی خود را اعمال می کند!

شهریور سال 99 زمانیکه فدراسیون پا بر روی آئین نامه مصوب هیأت رئیسه گذاشت و اعلام کرد با موافقت باشگاه ها و تیم ها مسابقات 15 تیمی برگزار می شود برخی از مدیران عامل باشگاه از جمله پیمان رضایی مدیرعامل شهرداری ارومیه و عباسعلی میرحسینی مدیرعامل شهداب یزد در مصاحبه با خبرنگار مهر این ادعا را تکذیب کردند و مخالفت خود را با 15 تیمی شدن مسابقات رسانه ای کردند. در نهایت فدراسیون نظرش را اجرایی کرد.

فدراسیون والیبال در سال جاری یک بار دیگر ادعایی را بر روی سایت رسمی خود منتشر کرد که بار دیگر از سوی تیم ها تکذیب شد. سایت رسمی فدراسیون در حالی خبر از 16 تیمی شدن مسابقات داد و برگزاری شیوه رقابت ها را به تصمیم نهایی باشگاه ها موکول کرد که چنین چیزی صحت ندارد.

از میان نمایندگان حاضر در جلسه اکثراً خواستار برگزاری مسابقات طبق آئین نامه هستند. یعنی رقابت ها با حضور 12 تیم و به صورت رفت و برگشت و صعود 8 تیم به مرحله پلی آف برگزار شود.

اینکه چرا فدراسیون یک بار دیگر سعی دارد بر خلاف نظر باشگاه ها عمل کند و وانمود کند که با همفکری این تصمیمات را گرفته است سوالی را در فکر خانواده والیبال و رسانه ایجاد کرده است! آیا موافقت دو باشگاه خاص یعنی موافقت اکثریت؟ ظاهراً فدراسیون والیبال مانند سال گذشته با برگزاری جلسه نمایشی در پی اعمال نظرش بر مسابقات لیگ برتر است و اهمیتی به نظر اکثریت تیم ها برای اجرای آئین نامه ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1838

به "فدراسیون والیبال هم اندیشی می کند اما خودش تصمیم می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون والیبال هم اندیشی می کند اما خودش تصمیم می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید