در یونان چه فستیوال هایی برگزار می گردد

به گزارش سفر به فرانسه، در تقویم کشور یونان جشنواره‌های بسیاری مشاهده می‌شود و هر قسمت کشور یونان مراسم و جشنواره‌های خاص خود را دارد که ما در این مقاله به معرفی تعدادی از آنها پرداخته‌ایم.

در یونان چه فستیوال هایی برگزار می گردد

ماه آگوست در کشور یونان درخشان‌ترین و زیباترین ماه سال به حساب می‌آید و در شهرهای سراسر یونان جشن در این ماه جشنواره‌هایی برگزار می‌گردد. در شهر آتن، داخل آکروپلیس و آگورای باستان این مراسم برگزار می‌گردد. تور کشتی کروز فرصتی عالی برای شرکت در جشنواره‌های یونانی است.

در روستاهای ماهیگیری در اواخر ماه ژوئن، به دلیل رابطه قدیمی یونان و دریا فستوالی برگزار می‌گردد. هفته نیروی دریایی Navy Week در جزیره کرت با برگزاری مراسم‌هایی مانند موسیقی، رقص، شنا و قایقرانی جشن گرفته می شود. این جش معمولا در سودا، در نزدیکی هانیا برگزار می‌شود.

یک روز تابستانی در فضای باز در آمفی تئاتر یونان باستان را تصور کنید و جمعیتی که به تماشای نمایشی هنری نشسته‌اند. جشنواره هلنیک (Hellenic) از شاخص‌ترین فستیوال‌های تابستانی کشور یونان همراه با موسیقی محلی، رقص و نمایش برگزار می‎گردد.

امروزه فصل کارناوال یونان به دین ارتدوکس یونانی مرتبط شده است و آپوکریس (Apokreas) شروع فصل کارناوال در یونان است، به طوری که در آخر هفته حتی در روستاهای کوچک با رژه سنتی، رنگ بازی و یا رقص سنتی به جشن می‌پردازند. در هر منطقه آپوکریس به گونه ای خاص جشن برگزار می‌گردد که اگر به دنبال هیجان در سفر هستید ما به شما توصیه می‌کنیم با تور کشتی کروز یونان بدون ویزا همراه شوید، چون در جزایر اسکیروس و اسپورادس یونان، تمام مردم شهر، در لباس های بزر، زنگ مسی و لباسهای نمادین به خیابان‌ها آمده و به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

عید پاک Orthodox Easter از بزرگترین رویدادهای سال در یونان می‌باشد که در سراسر کشور با شمع روشن نمودن در خیابان به آتش‌بازی تا نیمه شب به جشن می‌پردازند. هفته عید پاک یا هفته مقدس، هر روز مراسم ویژه‌ای دارد و کودکان روز شنبه در خیابانهای لازاروس (یک هفته قبل از یکشنبه عید پاک)، سرود لازاروس را می‌خوانند و پول و تخم مرغ جمع‌آوری می‌کنند. این جشن تا یک هفته در تمامی شهرها و روستاهای یونان ادامه دارد.

انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 881

به "در یونان چه فستیوال هایی برگزار می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "در یونان چه فستیوال هایی برگزار می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در یونان چه فستیوال هایی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید