فقدان قیر، معضل اصلی ناتمام ماندن زیرساخت مرزها

به گزارش سفر به فرانسه، معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به مشکل کمبود قیر گفت: اکنون بسیاری از زیرساخت ها در مرز های چهارگانه ایران آماده است و منتظر قیر هستیم.

فقدان قیر، معضل اصلی ناتمام ماندن زیرساخت مرزها

مهدی جاقتصادی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در گفت وگو با ، درباره برنامه ریزی های اجرا شده در حوزه زیرساخت مرز های چهارگانه برای اربعین سال 99، اظهار کرد: یکی از کمیته هایی که از فردای روز اربعین آغاز به کار می نماید، کمیته زیرساختی است.

جاقتصادی نژاد با بیان اینکه این کمیته در طول 360 روز فعال است، گفت: تهیه طرح جامع و تفصیلی برای مرز ها به عنوان مبنای عمل در امور زیرساختی بسیار به ما یاری کرد؛ اکنون تمام اقدامات اجرا شده در زیرساخت ها ماندگار خواهد بود؛ کوشش و برنامه ریزی ما بر این است که در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه خدمات رفاهی، به جای زیر ساخت های سیار، زیرساخت های دایمی و ماندگار جایگزین کنیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اضافه نمود: در طرح های جامع و تفصیلی تمام مرز های چهارگانه ایران دیده شده و کوششمان بر این است که به شهرداری های نقاط مرزی برای انجام زیر ساخت ها اعتباراتی را تخصیص دهیم.

جاقتصادی نژاد با بیان اینکه سال جاری یاری اقتصادی به شهرداری ها انجام شد، گفت: از 124 میلیارد تومانی که در بودجه سال جاری پیش بینی شده، مبلغ قابل توجهی هم به شهرداری ها به ویژه مرز چذابه و شهرداری های مجاور آن پرداخت شده است.

او بیان نمود: سال جاری برخلاف سال قبل توانستیم پایداری خدمات و تأسیسات به ویژه در حوزه آب و برق را ایجاد کنیم؛ البته نقاط ضعفی وجود دارد که باید آنها را رفع کنیم؛ به طور مثال سال جاری در بحث قیر مسائلی وجود داشت؛ اکنون بسیاری از زیرساخت ها در مرز های چهارگانه ایران آماده است و منتظر قیر هستیم، متأسفانه سال جاری به جای قیر مبلغ ریالی آن را به شهرداری ها پرداخت کردیم.

جاقتصادی نژاد با بیان اینکه مشکل کمبود قیر را برای راه های مواصلاتی هم داشته ایم، گفت: مسائل دیگری را هم اعم از عدم تناسب جدی امکانات و زیرساخت ها در ایران و عراق شاهد بودیم. خوشبختانه زیرساخت ها در ایران فراهم بود و احتیاج است که در آن سوی مرز ها هم زیرساخت ها تکمیل گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 648

به "فقدان قیر، معضل اصلی ناتمام ماندن زیرساخت مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقدان قیر، معضل اصلی ناتمام ماندن زیرساخت مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید