ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای یک مسابقه حساس فوتبال مردان در رادیو ورزش

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران : مدیر رادیو ورزش درباره اولین تجربه جدی و حرفه ای گزارش یک رقابت فوتبالی حساس بین تیم های آژاکس و چلسی توسط گزارشگر زن در این رادیو توضیحاتی ارائه کرد.

ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای یک مسابقه حساس فوتبال مردان در رادیو ورزش

غلامرضا میرحسینی مدیر رادیو ورزش در مصاحبه با مهر درباره گزارشگری رقابت دو تیم آژاکس و چلسی که برای اولین بار توسط یک گزارشگر خانم اتفاق می افتد، اعلام کرد: البته قبلا تجربیات گزارشگری خانم ها را در سیما هم داشته ایم، مثلا خانم زهره هاشمی یا خانم مائده علاقمند بعضی مسابقات را کوتاه یا گذرا گزارش نموده اند ولی تیم حرفه ای که مثل مسابقات آقایان در آن، کارشناس و گزارشگر و تحلیل داوری هم خانم باشد، بی سابقه است و این اولین بار است که اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: این چند مورد گزارش هایی هم که بوده به شکل حرفه ای نبوده است و بیشتر برای این بوده که تصویری از این مسابقات ارایه گردد. اما نجمه جعفری که قرار است امشب چهارشنبه اول آبان رقابت بین تیم های آژاکس و چلسی را گزارشگری کند، یک گزارشگر حرفه ای است و در یک سال اخیر اکثر مسابقات فوتسال و فوتبال بانوان که از شبکه پخش شده است با گزارشگری او بوده است یعنی او هم از نظر توانمندی های گزارشگری و هم از نظر اطلاعات ورزشی و فوتبالی در سطح خیلی خوبی است.

میرحسینی درباره اهمیت این اتفاق توضیح داد: این اتفاق از این نظر مهم است که یک تیم کامل خانم رقابت را گزارش و تحلیل می نماید و حتی تهیه نماینده و گوینده برنامه نیز خانم هستند، آن هم مسابقه ای که بسیار مهم است چون این دو تیم آژاکس و چلسی برای اولین بار است که در لیگ قهرمانان اروپا با هم رو در رو می شوند.

وی با اشاره به ادامه دار بودن این تجربه بیان کرد: این نشان دهنده توانمندی خانم ها است که تابحال شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته و ما حالا عرصه جدیدی را باز نموده ایم و این تجربه در صورت موفقیت، ادامه دارد و حتی امیدواریم مسابقات مهم لیگ خود را به این صورت گزارش نموده و از توانمندی های خانم ها باز هم استفاده کنیم.

مدیر رادیو ورزش درباره این رویکرد جدید و اینکه پیش از این خانم ها فقط مسابقات مربوط به زنان را گزارشگری نموده اند، اظهار کرد: اینگونه نیست که بگوییم خانم ها فقط در حوزه های مرتبط با خودشان توانمند هستند به طور مثال اکنون یکی از کارشناسان برنامه کشتی ما یک خانم است و زنانی هستند که در این زمینه می نویسند و تحلیل می نمایند و قلم خوبی هم دارند.

وی افزود: این رویکرد جدید رادیو ورزش است و ما یک سال روی آن کار نموده ایم. خانم ها در عرصه کارشناسی و داوری مسابقات مختلف از آقایان چیزی کم ندارند و این فرصت تا به حال به این شکلِ برنامه ریزی شده وجود نداشته است و الان اولین بار است که در رادیو ورزش رخ می دهد.

میرحسینی که زمانی هم به عنوان مدیر شبکه سه سیما فعالیت داشته است، در واکنش به خطاها و گاف های احتمالی حین گزارش، اعلام کرد: معتبرترین گزارشگران فوتبال چه ایرانی و چه خارجی در اولین تجربه ها قطعا ضعف هایی داشته اند، جواد خیابانی، عادل فردوسی پور، پیمان یوسفی و یا گزارشگرانی در زمینه والیبال و کشتی در اولین گزارش ها ضعف داشته اند. ما امیدواریم این ضعف ها که طبیعی هم هست و ممکن است در کیفیت گزارش تاثیرگذار باشد کمرنگ باشد ولی در صورت تداوم تجربه ها شاهد گزارش های جذابی خواهید بود.

وی افزود: امیدواریم این اتفاق، حمایت مخاطبان و اهل فن را در پی داشته باشد چون ما واقعا به دنبال نمایش نیستیم ما می خواهیم بگوییم زنان ما در همه عرصه های علمی، تحقیقاتی اثبات شده اند. به طور مثال زنان خلبان داریم و حالا در عرصه ورزش هم خواستیم این توانمندی ها را ارائه کنیم. در این حوزه ها می توانیم از این توانمندی ها بهره بگیریم.

وی در سرانجام درباره ادامه گزارشگری مسابقات فوتبال توضیح داد: ما همچنین این آمادگی را داریم که برای مسابقات مهم استقلال و پرسپولیس با دیگر تیم ها، از این کارشناسان و گزارشگران بهره بگیریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 607

به "ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای یک مسابقه حساس فوتبال مردان در رادیو ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای یک مسابقه حساس فوتبال مردان در رادیو ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید