ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از یو اس ای تودی، سناتور امی کلوبوچار با اشاره به نحوه برخورد پلیس آمریکا با اعتراضات ضد نژادپرستی و سرکوب گسترده این اعترضات گفت: سرکوب معترضان ضد نژادپرستی فقط در یک مکان اتفاق نمی افتد بلکه در سرتاسر کشور در حال وقوع است و این سرکوب ها زیر نظر دونالد ترامپ انجام می شود. ما در آمریکای دونالد ترامپ ایمن نیستیم و میزان جرم و جنایات نیز افزایش یافته است.

ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم

ترامپ اعلام کرده که قصد دارد به ایالت ویسکانسین که ظرف یک هفته اخیر و بعد از شلیک پلیس به سمت یک جوان سیاهپوست صحنه اعتراضات گسترده شده سفر کند و همین امر با واکنش های انتقادی زیادی روبرو شده است.

بر اساس اعلام کاخ سفید، سفر ترامپ قرار است روز سه شنبه انجام شود و در این سفر وی با مأموران پلیس و مأموران اجرای قانون دیدار کرده و خسارات وارد شده از اعتراضات را بررسی می کند.

مأموران پلیس کنوشا، یکشنبه هفته گذشته به جیکوب بلیک، که یک آمریکایی آفریقایی تبار است، از پشت سر 7 بار شلیک کردند که در پی آن وی فلج شده و ممکن است دیگر نتواند راه برود.

این تیراندازی موجب برگزاری اعتراضات گسترده در این شهر شد، که خشونت هایی هم به همراه داشت و در شهرهای دیگر آمریکا نیز تظاهرات های مشابهی برگزار شد.

تا امروز ترامپ در خصوص تیراندازی به بلیک صحبت زیادی نکرده است و روز جمعه وقتی از وی در این خصوص سوال شد، که آیا او موافق تفهیم اتهام مأموران پلیسی که به بلیک شلیک کرده اند هست یا نه، پاسخ داد: من با دقت دارم این مسئله را بررسی می کنم و گزارش ها را دریافت می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1309

به "ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید