محققان: مبتلایان به دیابت که مشکل خواب دارند، 87 درصد بیشتر در خطر مرگ هستند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، یک مطالعه تازه نشان می دهد، افرادی که مشکل خواب دارند بیشتر از کسانی که اختلال خواب ندارند در معرض خطر مرگ هستند، به ویژه اگر آنها مبتلا به دیابت باشند.

محققان: مبتلایان به دیابت که مشکل خواب دارند، 87 درصد بیشتر در خطر مرگ هستند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، افرادی که مشکل خواب دارند بیشتر از سایر افراد به هر دلیلی می میرند و دیابتی های مبتلا به بی خوابی 87 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ هستند.

یک مطالعه تازه 50 هزار شرکت نماینده میانسال در انگلیس را مورد آنالیز قرار داد و از آنها درباره شرایط خواب شبانه پرسش و پاسخ کرد.

داده های به دست آمده نشان داد، افراد دچار بی خوابی 10 درصد بیشتر از افرادی که اختلالات خواب ندارند، به هر علتی مانند تصادف اتومبیل یا حمله قلبی جان می بازند. شرکت نمایندگان مبتلا به دیابت نوع 2 و بی خوابی 87 درصد بیشتر از افراد فاقد این مسائل به هر علتی می میرند.

محققان می گویند این اولین مطالعه آنالیز تأثیر ترکیبی از بی خوابی و دیابت بر خطر مرگ و میر است؛ آنها دریافتند که افراد با مسائل خواب مکرر در معرض خطر بیشتری برای مرگ نسبت به افرادی که مشکل خواب ندارند قرار دارند.

در طی 9 سال تحقیق، این پژوهش نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع 2، 87 درصد بیشتر از افراد بدون دیابت یا اختلالات خواب می میرند.

مالکوم فون شانتز، استاد کرونوبیولوژی از دانشگاه انگلیس و نویسنده اول این برسی گفت: اگرچه ما قبلاً می دانستیم که یک رابطه قوی بین اختلال خواب و سلامتی ضعیف وجود دارد، اما یافته های تازه تبعات آن را کاملا نشان می دهد. پزشکان باید مسائل خواب را مانند سایر عوامل خطر جدی بگیرند و با بیماران خود در زمینه کاهش خطر کار نمایند.

این تیم می گوید که از نظر آنها، این اولین مطالعه ای است که تأثیر ترکیب بی خوابی و دیابت را بر روی خطر مرگ و میر آنالیز می نماید.

کریستن ناتسون، استادیار مغز و اعصاب در دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی و همکار نویسنده ارشد این مطالعه گفت: دیابت به تنهایی با افزایش 67 درصدی خطر مرگ و میر مرتبط است.

این مطالعه در ژورنال تحقیقات خواب منتشر شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1840

به "محققان: مبتلایان به دیابت که مشکل خواب دارند، 87 درصد بیشتر در خطر مرگ هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: مبتلایان به دیابت که مشکل خواب دارند، 87 درصد بیشتر در خطر مرگ هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید