هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چین

به گزارش سفر به فرانسه، گروه واکنش در برابر کووید 19 در امپریال کالج لندن درباره خطر موج دوم کرونا در چین هشدار داد.

هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسیا تایم، با عالمگیر شدن کووید 19 و تمرکز آن بر روی اروپا، امپریال کالج لندن در خصوص خطرات موج دوم این بیماری هشدار داده است. موج مرگبار دوم کووید 19 ممکن است همانند سونامی چین را درهم کوبد.

در گزارش منتشره از سوی گروه واکنش در برابر کووید 19 در امپریال کالج آمده است: چالش اصلی در مهار این ویروس لزوم قرنطینه همه جمعیت و جدا نگهداشتن بیماران از سایر افراد منزل است که به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها احتیاج دارد. واکسن مربوطه نیز حدود 18 ماه دیگر عرضه خواهد شد. در نتیجه ما پیش بینی می کنیم که بیماری به سرعت شدت گیرد.

در این گزارش آمده است اگرچه تجربه در چین و کره جنوبی نشان داد مهار کرونا در کوتاه مدت ممکن است، ولی باید امکان آن در بلند مدت را نیز آنالیز کرد.

بر اساس این گزارش، وخیم ترین شیوع کووید 19 در اروپا متعلق به ایتالیا، اسپانیا و فرانسه است و تعداد رسمی مبتلایان در امریکا به 4700 نفر رسیده است.

هی وای تانگ، از موسسه توسعه چین و دنیا در دانشگاه هونگ کنگ، در تفسیر منتشره در چاینا مورنینگ پست نوشته است: با بازگشت میلیون ها نفر از کارگران به کارخانجات و همسفره و هم خوابگاه بودن آنها خطر موج دوم ابتلا بسیار جدی است. قابل توجه آن که، خطر موج دوم ابتلا به کرونا درحالی نادیده گرفته می گردد که صدها میلیون نفر از مردم چین از جمله 280 میلیون کارگر مهاجر یا بیشتر از شمار کل کارگران در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در حال بازگشت به سر کار خود هستند.

کائو وی، معاون بخش عفونی بیمارستان مدیکال کالج پکن ، می گوید شیوع کرونا در چین تقریباً متوقف شده است و قضاوت نهایی را یک ماه دیگر باید انجام داد. ولی شخصاً معتقدم موج دوم شیوع در چین با توجه به پیشگیری های کنونی چندان باعث نگرانی نخواهد بود.

مرکز سلامت و بهداشت در هنگ گنگ روز سه شنبه گزارش داد که با توجه به بازگشت مردم از سفرهای خارجی، موج دوم ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1013

به "هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید