هفت اشتباه در اصلاح موهای زائد با تیغ که پوست تان را خراب می نماید

به گزارش سفر به فرانسه، اصلاح موهای زائد با تیغ ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در پوست تان گردد.

هفت اشتباه در اصلاح موهای زائد با تیغ که پوست تان را خراب می نماید

آفتاب:رایج ترین اشتباهاتی که زنان در اصلاح با تیغ انجام می دهند را از زبان متخصصان پوست بیان می کنیم و به شما می گوییم که چگونه دیگر این اشتباهات را انجام ندهید

اشتباهات رایج در اصلاح موهای زائد با تیغ

در این مقاله به برآمدگی های ناشی از استفاده تیغ برای اصلاح مردان می پردازیم. از اولین باری که شما آغاز به استفاده از تیغ برای اصلاح موهای صورت و بدن خود نموده اید سال ها می گذرد، اما این به این معنا نیست که همواره اینکار را درست انجام می دهید. صرف نظر از اینکه شما چقدر در استفاده از تیغ مهارت دارید، سوختگی ها، شکاف ها و موهای فرو رفته در پوست، فوق العاده شایع هستند. در اینجا رایج ترین اشتباهاتی که زنان در اصلاح با تیغ انجام می دهند را از زبان متخصصان پوست بیان می کنیم و به شما می گوییم که چگونه دیگر این اشتباهات را انجام ندهید.

قبل از اصلاح مو های زائد، پوستتان را کف اقتصادی نمی کنید

اصلاح کردن بدون استفاده از کف! هر چند این کار باعث صرفه جویی در زمان می گردد اما همواره باعث ایجاد برجستگی های قرمز کوچکی روی پوست می گردد که از بین رفتن آنها چند روز طول می کشد. دکتر Joel Schlessinger، متخصص پوست و مشاور سایت خدمات زیبایی Real self می گوید: ژل ها و کرم های اصلاح برای این ساخته شده اند تا به یاری آن تیغ به آرامی روی پوست لیز بخورد، بدون هیچ گونه حالت کشیدن یا نیشگون دریافت پوست. بدون این ژل ها و کرم ها قطعا دچار سوختگی بعد از اصلاح با تیغ، بریدگی، سوزش و آسیب پوست خواهید شد. استفاده از آب در اصلاح با تیغ نیز بهتر از استفاده نکردن از ژل ها و کرم های اصلاح است.

از تیغ یکبار مصرف، بیشتر از یک هفته استفاده می کنید

اگر هر روز اصلاح می کنید، باید تیغ تان را هفته ای یکبار دور بیندازید. دکتر Schlessinger می گوید: تیغه های کند به احتمال زیاد باعث برآمدگی ناشی از تیغ، سوزش و شکاف می شوند و تیغه های قدیمی می توانند محل تجمع باکتری گردد و عفونت ایجاد کند. اگر اصلاحی نزدیک تر به سطح پوست با کمترین التهاب می خواهید، به تعداد روزهایی که از تیغ فعلی تان استفاده می کنید، به دقت توجه کنید. دکتر Dendy Engelman، متخصص پوست در مرکز تخصصی پوست و جراحی زیبایی شهر منهتن می گوید: قانون کلی این است که اگر احساس می کنید تیغ پوست یا مو را می کشد، آن را دور بیندازید چرا که مثل یک بمب ساعتی است که منتظر تحریک پوستتان است.

بر خلاف جهت رویش مو تیغ اصلاح را بر روی پوست می کشید

این قضیه درست است که این روش ممکن است به شما یاری کند اصلاحی نزدیک تر به سطح پوست داشته باشید اما باعث درد نیز خواهد شد. علاوه بر این، نوک کند موها می تواند به جای رشد کردن به سمت بیرون، به سمت داخل پوست رشد کند. امان از موهای فرو رفته در پوست! دکتر Schlessinger می گوید: علی الخصوص افرادی با پوست حساس، بهتر است اصلاح فقط درهمان جهت رشد موها انجام گردد. اگر شما مستعد دچار شدن به سوختگی تیغ یا موهای فرو رفته در پوست هستید، از یک ژل یا سرم مخصوص اصلاح که التهاب های ناشی از تیغ زدن را تسکین می دهد، بهره ببرید.

شما با بیشترین سرعت ممکن با تیغ اصلاح می کنید

دکتر Engelman می گوید: هنگامی که سعی می کنید با سرعت زیاد اصلاح کنید، احتمال بیشتری وجود دارد پوستتان را ببرید، پوستتان را تحریک کنید یا بعضی جاها را اصلاح نکنید. در عوض، شما باید برای جلوگیری از هرگونه مسائل پوستی از حرکات ملایم و نرم بهره ببرید. اگر پوست خود را حتی کمی ببرید احتمالا بیشتر از مقدار مورد انتظاررخونریزی خواهد داشت، بنابراین بهترین کار این است که که ناحیه مورد نظر را فشار دهید تا خونریزی بند بیاد. اگر عجله دارید و وقتتان کم است، یک قابض کوچک روی آن قرار دهید تا جریان خون را بند بیاورد و مقداری ضد عرق روی آن ناحیه باقتصادید.

فشار زیادی روی تیغ اصلاح وارد می کنید

در خصوص میزان فشاری که باید هنگام تیغ زدن بر پوستتان وارد کنید، به یاد داشته باشید که هر چه کمتر باشد، بهتر است. دکتر Engelman می گوید: هر چه بیشتر به پوستتان فشار وارد کنید، سطح پوست ناهموارتر می گردد، چون شما در جاهایی که تیغ پایین می آید، فرورفتگی ایجاد می کنید. بسیاری از تیغ های چند لبه، اصلاحی بسیار نزدیک به سطح پوست انجام می دهند و اگر فشار بیش از حد بر آنها وارد کنید، باعث عفونت و رفتن مو در پوست می شوند.

قبل از اصلاح موهای زائد، پوست را لایه برداری نمی کنید

برای اجتناب از برآمدگی های ناشی از اصلاح با تیغ، شما باید قبل از اصلاح از یک لایه بردار بهره ببرید. دلیلش این است که لایه بردار سلول های مرده پوست را جدا می نماید و به تیغ اجازه می دهد که راحت تر روی آن نواحی حرکت کند. دکتر Engelman می گوید: من همواره این محصول را به همه بیمارانم که مسائلی در اصلاح کردن دارند، توصیه می کنم. این محصول، نه تنها لایه برداری می نماید بلکه پوست را نیز تمیز نموده و به مرطوب نمودن آن یاری می نماید.

شما پس از اصلاح با تیغ پوست را مرطوب نمی کنید

دکتر Schlessinger می گوید: بهتر است که به محض بیرون آمدن از حمام، پوستتان را مرطوب کنید، چون استفاده از مرطوب کننده در حالی که پوست هنوز نمناک است یاری می نماید تا آنچه در پوست است حفظ گردد. اگر پس از اصلاح با تیغ پوست را مرطوب نکنید و این مرحله را نادیده بگیرید، لایه های رویی پوست به علت همزمانی لایه برداری و اصلاح با تیغ، به سرعت خشک گردد و رطوبت خود را از دست بدهد. دکتر Engelman توصیه می نماید که برای کاهش التهاب و قرمزی پوست از یک روغن بدن آبرسان نیز بهره ببرید. این محصول نمونه ای از یک روغن بدن آبرسان است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1143

به "هفت اشتباه در اصلاح موهای زائد با تیغ که پوست تان را خراب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت اشتباه در اصلاح موهای زائد با تیغ که پوست تان را خراب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید