همکاری گوگل و نیویورک تایمز ، آرشیو هوشمند 5 میلیون عکس قدیمی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، نیویورک تایمز میخواهد با همکاری شرکت گوگل اقدام به دیجیتال و مدیریت کردن بیش از 5 میلیون آرشیو عکس قدیمی کند. این حرکت با یاری هوش مصنوعی انجام می گردد.

همکاری گوگل و نیویورک تایمز ، آرشیو هوشمند 5 میلیون عکس قدیمی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، استفاده از هوش مصنوعی یاری می نماید آرشیو گوگل منظم تر از همواره باشد. بر اساس گزارش های اولیه این سیستم تجزیه و تحلیل مرتبط به دهه 1870 است.

در بایگانی عکس های نیویورک تایمز تصاویری جالب و نادر وجود دارد، برای مثال؛ تصویری از اولین ترافیک در خلیج بریجت، سان فرانسیسکو و اوکلند، تصاویری از دهه 1980 استیوجابز و مواردی مجذوب کننده و مشابه.

بر اساس آمارها این روزنامه دارای بین 5 تا 7 میلیون عکس از سالهای 1870 تا به امروز است، از جمله نسخه های چاپی و نگاتیوی از عکس های عکاسان سرشناس تایمز. اکنون گوگل یاری خواهد نمود که این تصاویر تبدیل به چیزی مفیدتر از آنچه که تا کنون وجود داشته گردد.

هوش مصنوعی به ویژه رویکردی که شبکه های عصبی را به طور آزادانه روی مغز انسان طراحی می نماید، عمیقا عکاسی را تغییر می دهد. افزون بر این با یاری دوربین های تلفن های هوشمند عکس هایی قوی تر گرفته می گردد و تشخیص تصویرهای مبتنی بر هوش مصنوعی نیز قدرتمند تر خواهد بود.

هوش مصنوعی می تواند عکس ها و عکسان را تشخیص داده و بر اساس اطلاعات روی عکس ها اقدام به مرتب سای عکس ها کند و حتی نشانه ها و موضوع تصاویر را تشخیص دهد. این سیستم حتی می تواند یاری کند نام عکاسان نیز شناسایی گردد.

مونیکا دریک، معاون ویراستاری تایمز، در بیانیه ای گفت: ما همواره می دانستیم که روی عکس های تاریخی نشسته ایم.فناوری ابری اجازه می دهد تا نه تنها این منبع بایگانی را حفظ کنیم، بلکه به راحتی عکس ها را جستجو و کشف می کنیم تا زمینه های تاریخی بیشتری را فراهم کنیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2296

به "همکاری گوگل و نیویورک تایمز ، آرشیو هوشمند 5 میلیون عکس قدیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری گوگل و نیویورک تایمز ، آرشیو هوشمند 5 میلیون عکس قدیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید