چه کسانی مشمول وام 450 میلیونی با سند زمین می شوند؟

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - متقاضیان خرید طرح جهش مسکن می توانند از وام ساخت مسکن 250 تا 450 میلیون تومانی استفاده نمایند. اما این وام فقط به انبوه سازان پرداخت می گردد و نه مردم. اما مردم چگونه می توانند خودشان وام 450 میلیونی ساخت مسکن را بگیرند؟

چه کسانی مشمول وام 450 میلیونی با سند زمین می شوند؟

به گزارش تجارت نیوز، در کنار وام جهش فراوری، وام دیگری با نام وام ساخت مسکن خود مالکی پرداخت می گردد که مبلغ آن در تهران 450 میلیون تومان است. این یعنی وامی که به دارندگان زمین پرداخت می گردد.

آنگونه که عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفته وام ساخت مسکن خود مالکی، مشابه وام طرح جهش فراوری مسکن است و متقاضیان می توانند این وام 450 میلیونی را از بانک مسکن یا سایر بانک ها بگیرند.

در طرح جهش فراوری مسکن، قرار است دولت زمین را در اختیار انبوه سازان بگذارد و آنها برای متقاضیان خانه بگیرند. متقاضیان خرید خانه های طرح جهش مسکن می توانند وام 250 تا 450 میلیونی مسکن بگیرند. اما این وام در حالت عادی به انبوه سازان پرداخت می گردد و نه خود مردم.

اما اگر فردی زمین داشته باشد، می تواند روی سند زمین خود وام 450 میلیونی ساخت مسکن بگیرد.

شرط پرداخت وام 450 میلیونی مسکن

وام 450 میلیونی طرح جهش مسکن، فقط به انبوه سازان پرداخت می گردد. اما افراد هم می توانند مستقیما برای دریافت این وام اقدام نمایند. مشروط به اینکه بیشتر از دو واحد مسکونی بسازند.

به عبارتی هر فرد حقیقی می تواند وام ساخت مسکن 450 میلیون تومانی بگیرد. اما به چند شرط.

اول اینکه متقاضی دریافت وام باید زمین ساخت خانه را داشته باشد. دوم اینکه سند زمین باید به نام متقاضی دریافت وام باشد. شرط سوم این است که متقاضی دریافت وام مسکن، باید بیش از دو واحد مسکونی بسازد تا انبوه ساز تلقی گردد و بتواند از وام 450 میلیونی مسکن استفاده کند.

البته هر فرد برای گرفتن وام 450 میلیونی ساخت مسکن باید بیش از دو واحد مسکونی بسازد که انبوه ساز تلقی گردد اما فقط یک واحد آن را می تواند به نام خود ثبت کند.

بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار متقاضیان وام ساخت مسکن، در تهران 450 میلیون تومان وام مسکن دریافت می نمایند. مبلغ این وام برای متقاضیان در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، در مراکز استان ها 350 میلیون تومان و سایر شهرها 300 میلیون تومان، بعلاوه برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2078

به "چه کسانی مشمول وام 450 میلیونی با سند زمین می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی مشمول وام 450 میلیونی با سند زمین می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید