چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم

به گزارش سفر به فرانسه، وزیر خارجه چین با هشدار این مساله که صِرف حمایت از فراوری داخلی باعث بروز یک رکود جهانی می گردد، وعده داد با قاطعیت در نبرد تجاری با آمریکا ایستادگی کند.

چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وانگ یی، وزیر خارجه چین در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: عبرت های رکود بزرگ را نباید فراموش کرد. تعرفه های گمرکی و تحریک هایی را که باعث مناقشات تجاری شده اند، تنها باعث تضعیف رژیم چند جانبه تجاری و نظم تجاری و مالی دنیای می گردد و حتی ممکن است دنیا را به رکود سوق دهد.

اظهارات وزیر خارجه چین در بحبوحه تنش های تجاری این کشور با آمریکا مطرح شد؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تعرفه های گمرکی بر واردات محصولات چینی اعمال نموده است.

چند رسانه خبری روز آدینه گزارش دادند، تنش مالی بین دو کشور با اقدامات شدید ترامپ گسترش یافته است.

همچنین وزیر خارجه چین این مساله را به صورت واضح مطرح نمود که کشورش در مقابل هر گونه اقدامی از سوی آمریکا واکنش نشان می دهد و تلافی می نماید.

وی ادامه داد: چین به دنبال حل این مناقشات با روشی آرام، منطقی و مشارکتی است و تمایل دارد تا کاملا حسن نیت و صبر به خرج دهد. اگر طرف مقابل بد طینتی داشته باشد یا به مواضع برابر و قوانین در مذاکرات احترام نگذارد، ما نیز واکنش های مقتضی را برای تامین امنیت حقوق مشروع خود و منافع مان در نظر می گیریم و آن را در پیشگاه عدالت بین الملل قرار می دهیم.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 420

به "چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید