تور ارزون ترکیه: کشف دروازه معبد زئوس در ترکیه

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، باستان شناسان در ترکیه از کشف دروازه معبد زئوس در یکی از شهرهای تاریخی این کشور خبر دادند.

تور ارزون ترکیه: کشف دروازه معبد زئوس در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ارزون ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

ایسنا: حریت دیلی نیوز، باستان شناسان با کاوش در شهر تاریخی مگنسیا (Magnesia) که خانه دو معبد متعلق به زئوس و آرتمیس بوده است، توانستند دروازه ورودی به معبد زئوس را کشف نمایند.

کاوش در این شهر تاریخی که اکنون در شهر گرمنجیک واقع شده است به سرپرستی کوکدمیر استاد دانشگاه دپارتمان باستان شناسی دانشگاه آنکارا اجرا شده است.

باستان شناسان نخستین بار در دوران حکومت عثمانی ها کاوش در مگنسیا را شروع کردند. کارل هومان یک باستان شناس آلمانی در حوالی 1890 از سوی دولت آلمان برای نخستین بار در این شهر تاریخی کاوش باستان شناسی انجام داد. او دو سال در این شهر به کاوش پرداخت و در نهایت پیروز به کشف بقیای معبد زئوس شد.

به گفته کوکدمیر این معبد از نظر معماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قدمت این معبد به قرن سوم پیش از میلاد بازمی گردد و از آن به اسم یکی از قدیمی ترین معبدهای عصر هلنیستی می توان نام برد.

به گفته کوکدمیر، هومان عناصر معماری این معبد را آشکار کرد و حدود 10 اثر از معبد را با خود به برلین برد. از جمله آثار متعلق به این معبد که به آلمان منتقل شدند به مجسمه ها، کتیبه ها و بخش هایی از خود معبد زئوس می توان اشاره نمود.

کوکدمیر معتقد است زمانی که تمام بخش های این معبد کشف گردد، توجه جامعه باستان شناسی دنیا به این نقطه جلب خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1944

به "تور ارزون ترکیه: کشف دروازه معبد زئوس در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزون ترکیه: کشف دروازه معبد زئوس در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید