گفتگوی صمیمانه سینماگران مسیحی با محمد خزاعی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - صبح روز چهارشنبه هشتم دی ماه ساختمان بهارستان میزبان نشست صمیمانه سینماگران صاحب نام مسیحی با رییس سازمان سینمایی بود.

گفتگوی صمیمانه سینماگران مسیحی با محمد خزاعی

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی کشور؛ در این ملاقات که به مناسبت ایام میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) شکل گرفت، حضار به گفتگو و گفتگو پیرامون شرایط سینما و نقش ارزنده هنرمندان مسیحی از ابتدای شکل گیری سینما در کشورمان و چگونگی استمرار این حضور موثر پرداختند. همچین توجه به مشترکات اعتقادی و فرهنگی فیمابین از جمله مواردی بود که در این نشست مورد تاکید نهاده شد.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در این نشست صمیمانه، ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی به نقش ارزنده سینماگران و فعالان مسیحی سینما در رشته ها و تخصص های مختلف اشاره نمود و گفت: وقتی تاریخ سینمای ایران را ورق می زنیم، به روشنی درمی یابیم که سینماگران مسیحی تاثیر به سزایی در فرایند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل توجهی از موفقیت سینمای ما مدیون آنان است و این مسئله تا زمان حاضر هم ادامه دارد و باید قدر این جایگاه را بدانیم. وی اضافه نمود علی رغم تمام مسائلی که وجود دارد امیدوارم حال همه دوستان خوب باشد. من به سهم خودم بابت تمام زحماتی که شما در سینمای ایران کشیدید و می کشید متشکرم. قصدم از این نشست تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نوی میلادی بود و درکنارشما بودن دراین ایام ، چراکه همین دور هم بودن هاست که حال ما را متحول می نماید.

او ادامه داد: مسائل و مسائل سینما زیاد است ولی وظیفه خود می دانم تا جایی که از دستم برآید، درسازمان سینمایی و زیرمجموعه های آن از استمرار فعالیت های ارزنده شما حمایت و پشتیبانی کنم.

خزاعی اضافه نمود: در ایران نگاه مثبت و خاصی به مسیحیان وجود دارد و مردم به ویژه به هموطنان هنرمند مسیحی و آثارشان علاقمند هستند ما می توانیم فیلمی هایی بسازیم که با آن ها پیوندهای فرهنگی مان را نشان دهیم و همه را نسبت به ارتباطات فرهنگی مان مطلع کنیم. در این زمینه ها همیشه می توانید روی حمایت سازمان سینمایی حساب کنید.

رئیس سازمان سینمایی درباره تولیدات مشترک با سایر کشورها شرح داد: تولیدات مشترک فرهنگی و سینمایی باعث می گردد ملت ه و مردم کشور ها به هم نزدیک تر شوند. شناخت ملت ها از یکدیگر در دنیای امروز تا حدود بسیار زیادی معطوف به سینما است و من احساس می کنم با این اتفاق و نزدیک شدن فرهنگ ها، خیلی از فاصله ها کاسته می گردد.

خزاعی در ادامه گفت: شخصا درباره مباحث مربوط به معیشت و بیمه اهالی سینما حساس و پیگر هستم و دست به اقدام خواهم زد.

خزاعی با اشاره به اشتراکات اعتقادی و فرهنگی بین مسلمانان و سینماگران وهنرمندان مسیحی کشورمان، ضرورت بهره گیری از تجارب گذشته هنرمندان مسیحی و نسل حاضر این هنرمندان را یادآورشد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی ضمن درخواست از سینماگران حاضر برای بیان دیدگاه ها و نظرات شان برای بهبود شرایط کنونی سینما، بر لزوم ادامه چنین نشست هایی تأکید کرد.

واروژ کریم مسیحی، ژرژ پطرسی، وارطان ساهاکیان، سیمون سیمونیان، آناهید آباد، رایموند هواکیمیان، مانفرد اسماعیلی، دیگرانوهی هواکیمیان، ادوین خاچیکیان، آلبرت آراکلیان و . . . از جمله هنرمندان مسیحی حاضر در جلسه بودند.

شایان ذکر است مشروح گزارش متعاقبا منتشر می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2128

به "گفتگوی صمیمانه سینماگران مسیحی با محمد خزاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی صمیمانه سینماگران مسیحی با محمد خزاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید