یک نیمسال تحصیلی به سنوات دانشجویان دکتری علوم پزشکی اضافه شد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، طبق اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی؛ یک نیمسال تحصیلی باتوجه به شرایط کرونا به سنوات دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اضافه شد.

یک نیمسال تحصیلی به سنوات دانشجویان دکتری علوم پزشکی اضافه شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی شرایط اضافه شدن یک نیمسال تحصیلی به دوره دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی را گفت.

در این نامه آمده است: مطابق آیین نامه آموزشی دوره دکتری تخصصی برای تحصیلات تکمیلی دانشگاه می تواند به پیشنهاد استاد راهنما و تایید دانشکده حداکثر دو نیمسال تحصیلی به سنوات تحصیلی دانشجو اضافه کند و تصمیم گیری درباره پرداخت یاری هزینه تحصیلی در این دو نیمسال بر عهده دانشگاه است.

حق دوست در این نامه با اشاره به شرایط بیماری کرونا و مشکلاتی که برای دانشجویان دکتری تخصصی به وجود آمده، یادآور شده است: با توجه به شیوع بیماری کووید 19 از اسفند 98 تا به امروز و به تعویق افتادن فرآیند های فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان بخشنامه ای به وسیله معاونت آموزشی وزارت بهداشت ابلاغ شد که علاوه بر این دو نیمسال، دانشگاه مجاز است یک نیمسال دیگر به سنوات تحصیلی دانشجویان مقطع دکتری تخصصی اضافه کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: این موضوع درخواست هایی از طرف دانشجویان و انجمن صنفی مربوطه معاونت آموزشی رسید که این افزایش سنوات و نیمسال ها با پرداخت یاری هزینه تحصیلی باشد از آنجایی که این گونه امور در اختیار هیئت امنای دانشگاه است، در صورت موافقت شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه موضوع از جهت مربوطه مدیریت گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1907

به "یک نیمسال تحصیلی به سنوات دانشجویان دکتری علوم پزشکی اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نیمسال تحصیلی به سنوات دانشجویان دکتری علوم پزشکی اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید