6 راه برای آن که لباس های شسته بوی تازگی داشته باشند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، در این گزارش به راه هایی برای تقویت رایحه خوب و تازه لباس ها پس از شستشو اشاره خواهیم کرد:

6 راه برای آن که لباس های شسته بوی تازگی داشته باشند

1- ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهولایف، اولین قدم برای شستشوی لباس هایی که بوی خوبی دارند ماشین لباسشویی تمیز است. اگر متوجه شده اید که لباس های تان مانند گذشته تازه نیستند ممکن است ماشین لباسشویی تان احتیاج به تمیز کردن داشته باشد. معمولا توصیه می گردد ماشین لباسشویی خود را حداقل یک بار در ماه یا هر 30 دور تمیز کنید تا از تجمع خاک و مواد شوینده در آن جلوگیری کنید.

2- ماشین لباسشویی را انباشته از لباس نکنید

در حالی که شما تمایل دارید تعداد بیش تری از لباس های تان را برای صرفه جویی در انرژی، آب و زمان به صورت یکجا بشوئید با این وجود، واقعیت آن است که هرگز نباید لباس های بیش از حد ظرفیت تحمل ماشین لباسشویی را در آن قرار دهید بلکه باید فضایی را برای تکان خوردن لباس ها درون آن باقی بگذارید. لباس ها را درون ماشین لباسشویی فشار ندهید و چند سانتی بالای دستگاه را خالی بگذارید.

3- اجازه ندهید لباس ها به صورت خیس در ماشین لباسشویی رها شوند

لباس های خیس که برای مدت زمان طولانی در ماشین لباسشویی رها شده اند اگر به موقع بیرون آورده نشوند می توانند بوی کپک زدگی پیدا نمایند. لباس های تازه شسته شده خود را فورا به خشک کن منتقل کنید تا از بوی کپک جلوگیری نمایید.

4- از نرم نماینده پارچه بهره ببرید

استفاده از نرم نماینده پارچه راهی عالی برای خوشبو کردن لباس های تان است. مواد موجود در نرم نماینده ها بر روی الیاف پارچه رسوب می نمایند تا به مقابله با چین و چروک ها، کاهش استاتیک و افزودن حس نرمی هنگام لمس لباس و بخشیدن رایحه ای تازه به لباس های تان یاری نمایند.

5- خشک کردن لباس در بیرون از خانه

به جای قرار دادن لباس ها در خشک کن یا آویزان کردن آن در محیط داخل خانه سعی کنید لباس ها را در فضای بیرون از خانه خشک کنید. خشک کردن لباس ها در فضای باز (احتمالا در یک روز صاف و بدون دود یا آلاینده های به جای مانده در هوا) به لباس ها بوی تازه ای می بخشد.

6- لکه ها را سریعا رفع کنید

رفع کردن لکه هایی مانند عرق که بو های ماندگاری را برجای می گذارند می تواند به بوی بهتر لباس های شسته شده شما بعد از تمیز کردن یاری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2403

به "6 راه برای آن که لباس های شسته بوی تازگی داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 راه برای آن که لباس های شسته بوی تازگی داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید