ابلاغ بخشنامه ضوابط مصرف انرژی از سوی معاون اول رئیس جمهور

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، معاون اول رئیس جمهوری، بخشنامه ضوابط مصرف انرژی را به تمام وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسه ها و شرکت های دولتی، نهاد های انقلاب اسلامی، نیرو های مسلح و استانداری ها ابلاغ کرد.

ابلاغ بخشنامه ضوابط مصرف انرژی از سوی معاون اول رئیس جمهور

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری، بخشنامه ضوابط مصرف انرژی را به تمام وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسه ها و شرکت های دولتی، نهاد های انقلاب اسلامی، نیرو های مسلح و استانداری ها ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است:

1- به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهاد های انقلاب اسلامی، نیرو های مسلح و استانداری ها، تا سرانجام سال موظف به رعایت کامل موارد زیر می باشند:

الف- رعایت دمای 18 تا 21 درجه سانتی گراد در فضا های داخلی و بسته و دمای 18 درجه سانتی گراد در راهرو ها و فضا های عمومی سر پوشیده.

ب- روش نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغار وقت اداری و خاموش نمودن آن ها یک ساعت قبل از سرانجام وقت اداری.

پ- خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روز های تعطیل.

ت - استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا (A و B)

ث- انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه ها به وسیله شرکت های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (بر اساس ماده (17) قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گازسوز به وسیله متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز سوز.

ج- کاهش حداقل (10) درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در (4) ماهه سرانجامی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

شرکت ملی گاز ایران/ شرکت های گاز استانی، در موارد یاد شده در این بخشنامه، آمادگی ارایه هرگونه مساعدت فنی به دستگاه های اجرایی را دارند.

2- برای اجرای موارد فوق، ضروری است اقدامات زیر انجام گردد:

الف- استانداران ضمن تاکید بر اجرای این بخشنامه و طرح آن در شورای اداری استان، پیگیری های لازم جهت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در دستگاه های اجرایی مشمول و همکاری با شرکت ملی گاز ایران در ایجاد محدودیت برای صنایع در مواقع اضطراری به تشخیص آن شرکت را در دستور کار قرار دهند.

ب- شرکت ملی گاز ایران/ شرکت های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه در دستگاه های اجرایی می باشند. در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز استانی مربوطه، پس از یک بار اخطار کتبی، ضمن ارسال مراتب به استانداری ذیربط در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با دستگاه اجرایی ذی ربط رفتار می کنند.

پ- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای بهره گیری از روش های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی اقدام نماید.

ت- روابط عمومی دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای کاهش مصرف سوخت به کارکنان هر دستگاه اقدام کنند.

بعلاوه جواد اوجی وزیر نفت با اشاره به رشد 55 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری از مصوبه هیئت وزیران درباره جریمه بدمصرف ها و پرمصرف هایی اطلاع داد که 25 درصد مشترکین را تشکیل می دهند، ولی بیش از 50 درصد از مصرف گاز را به خود تخصیص داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2028

به "ابلاغ بخشنامه ضوابط مصرف انرژی از سوی معاون اول رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ بخشنامه ضوابط مصرف انرژی از سوی معاون اول رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید