ارزهای دیجیتالی باید بومی سازی شوند، لزوم تشکیل تیم های کارشناسی

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، عبدالرضا نوروزی با اشاره به ورود پدیده جدید ارز دیجیتال به کشور و برخوردهای انجام شده با آن گفت: ما به صورت ریشه ای با ورود تکنولوژی های جدید مشکل داشته ایم که برخوردهای سلبی انجام شده با فکس ، ویدیو، اینترنت و امروز تا حدودی ارزهای دیجیتال، بخشی از آن هستند.

ارزهای دیجیتالی باید بومی سازی شوند، لزوم تشکیل تیم های کارشناسی

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به عرصه ارزهای دیجیتال در کشور اضافه کرد: باید برای فناوری های جدید مثل ارز دیجیتال، تیم های کارشناسی داشته باشیم که به موازات آنکه یک فناوری وارد بازار می گردد، بتوان روی آن کار نموده و تحقیق و آنالیز های لازم را انجام داد.

نوروزی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال امکانی است که نمی توان جلوی آن را گرفت و حتی اگر امروز این فناوری مورد استفاده قرار نگیرد، در نهایت تا چند سال آتی نه تنها در ایران بلکه در کل جهان از آن استفاده می نمایند، برلزوم بومی سازی ارزهای دیجیتال درکشور تاکید نمود.

وی گفت: هر سیستمی که وارد کشور می گردد، ضروری است بومی سازی گردد و ارز دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نیست. از آنجایی که امکان بومی سازی ارز دیجتیال نیز در کشور وجود دارد، نباید این اتفاق زمانی بیفتد که کار از کار گذشته است. لذا باید در این خصوص اقدام عاجل صورت گیرد.

نوروزی با ذکر قابلیت های ارزهای دیجیتال ادامه داد: ارز دیجیتال این امکان را دارد که سرعت تراکنش ها را بالا برده و واسطه ها را حذف کند و این کار نیز با حداقل کارمزد انجام می گردد. شاید در این بین دغدغه هایی از سوی وزارت اقتصاد برای رصد تراکنش ها در استفاده از ارز دیجیتال وجود داشته باشد و احتمال پولشویی و یا دور زدن پرداخت مالیات را در پی داشته باشد. البته تمام این نگرانی ها اگرچه صحیح است اما با آنالیز کارشناسانه و ارائه راهکارهای مناسب قابل حل است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 80

به "ارزهای دیجیتالی باید بومی سازی شوند، لزوم تشکیل تیم های کارشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزهای دیجیتالی باید بومی سازی شوند، لزوم تشکیل تیم های کارشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید