امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور 1400 فراهم شد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400 که مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود و متقاضی معرفی به اولویت انتخابی بعدی که در آن نمره دارند، هستند می توانند تا روز 14 مهرماه درخواست خود را به سازمان سنجش ارائه کنند.

امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور 1400 فراهم شد

فاطمه زرین آمیزی در گفت وگو با پانا اظهار کرد: باتوجه به اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال 1400 معمولا برخی پذیرفته شدگان با ارسال درخواست به سازمان سنجش مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود شده و متقاضی معرفی به اولویت بعدی که در آن دارای نمره بوده، هستند. بنابراین فقط درخواست هایی قابل پذیرش و بررسی هستند که شامل مصادیق اشتباه در انتخاب رشته که در اطلاعیه امروز سازمان آمده است، باشد.

سخنگوی سازمان سنجش افزود: این داوطلبان باید اطلاعیه اشتباه در انتخاب رشته را مطالعه و سپس فقط در سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org و پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی در روز پنج شنبه 8 مهرماه و در صورتی که در کدرشته محل مورد درخواست دارای نمره باشند قابل بررسی است.

وی ادامه داد: نتیجه بررسی تا 14 مهرماه در سامانه مذکور قابل ثبت است و بعد از آن قابل دریافت نیست و نتیجه بررسی تا 10 آبان به صورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.

زری آمیزی تاکید کرد: این درخواست ها فقط از روش ذکر شده قابل ثبت بوده و سازمان سنجش از هیچ طریق دیگری درخواست اشتباه در انتخاب رشته را بررسی نخواهد کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرفته شدگان در این مرحله باید مطابق برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام در دانشگاه قبولی فعلی اقدام کنند. همچنین پذیرفته شدگانی که شرایط آنها در قالب شرایط موارد اشتباه در انتخاب رشته براساس اطلاعیه نیست، باید تقاضای خود را از طریق دانشگاه محل قبولی برای تغییر رشته یا انتقال و از طریق آیین نامه های مربوطه پیگیری کنند زیرا این موارد قابل بررسی در سازمان سنجش نیست.

نتایج نهایی آزمون سراسری 1400 صبح امروز یکشنبه 4 مهرماه 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1940

به "امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور 1400 فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور 1400 فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید