انگلیس: خطر بروز جنگ با روسیه بیش از هر زمان دیگری است

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس هشدار داد که خطر بروز جنگ با روسیه بیش از هر زمان دیگری در طول دوران جنگ سرد است.

انگلیس: خطر بروز جنگ با روسیه بیش از هر زمان دیگری است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژنرال نیک کارتر رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس هشدار داد که خطر بروز جنگ تصادفی میان روسیه و غرب بیش از هر زمان دیگری در طول دوران جنگ سرد است.

وی که با رادیو تایمز مصاحبه می کرد، گفت: من فکر می کنم در جهانیی بسیار رقابتی تر در مقایسه با 10 یا 15 سال گذشته هستیم و فکر می کنم که ماهیت رقابت میان کشورها و قدرت های بزرگ به تنش های بزرگتر منجر شود و فکر می کنم که تنش چیزی است که باید مراقب آن بود.

ژنرال کارتر شرایط کنونی را با زمان های پیشین و هنگامی که وی در ارتش در سال 1978 بود مقایسه کرد.

وی اضافه کرد: زمانی که شما و من بزرگ می شدیم، جهان، جهانی دوقطبی بود. دو بلوک: اتحاد جماهیر شوروی و غرب. پس از آن به دوره ای رفتیم که جهان تک قطبی بود و آمریکا کاملا برجسته بود.

این ژنرال ارتش انگلیس اضافه کرد: من فکر می کنم ما در حال حاضر در دوره ای هستی که جهان چند قطبی تر شده و فکر می کنم که در جهان چند قطبی مردم برای اهداف مختلف و دستورالعمل های مختلف رقابت می کنند و در این شرایط، خطر بیشتری وجود دارد که تنش منجر به چیزهای بیشتری شود.

کارتر سیاستمداران را درباره تشدیدهای غیرضروری بر حذر داشت و گفت: مردم در نهایت نباید اجازه دهند که ماهیت جنگ طلبانه برخی از سیاست ها، ما را در موقعیتی قرار دهد که تشدید تنش منجر به محاسبات اشتباه شود.

وی ادامه داد: بسیاری از ابزارها و مکانیزمهای ستنی دیپلماتیک که ما با آن در دوران جنگ سرد بزرگ شدیم در اینجا کاربردی ندارد و بدون این ابزارها و مکانیزم ها، خطر بزرگتری وجود دارد که تشدید ها بتواند به محاسبات اشتباه منجر شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2013

به "انگلیس: خطر بروز جنگ با روسیه بیش از هر زمان دیگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: خطر بروز جنگ با روسیه بیش از هر زمان دیگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید