معماری و عمران

کاروانسرای خانات، هم نوا با ساربانان در قلب تهران

کاروانسرای خانات در سال 1357 آتش گرفت. برای همین سالیان سال بی استفاده مانده بود. البته جای شکرش باقی است که کاروانسرا فقط سوخت و از گزند تخریب و تغییر کاربری دور ماند. مثلاً جایش آپارتمان 164 واحدی نساختند!

8 اسفند 1398

پل طبیعت کیانپارس اهواز یک قطب توریستی

پل طبیعت کیانپارس اهوازپل طبیعت کیانپارس اهواز از مناطق گردشگری و پر هوادار در این شهر ایران به شمار می رود. این پل یک واسط میان دو پارک لاله و ساحلی اهواز شناخته می گردد. در ادامه بیشتر این مکان توریستی و گردشگری را مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

3 اسفند 1398

پروژه 24 متری اراک بار اقتصادی برای شهرداری ندارد، داستان 16 ساله 58 متری تکرار نشود

خبرنگاران/مرکزی مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با اشاره به تصویب طرح 24 متری به عنوان جایگزین 58 متری گفت: عمده جهت معبر 24 متری موجود است و پروژه هیچ بار اقتصادی برای شهرداری به همراه نخواهد داشت.

2 اسفند 1398

مسوولان اجرای قانون هوای پاک در یک نگاه

قانون هوای پاک پس از تصویب مجلس در 25 تیرماه 1396 در 11 مرداد 1396 از سوی شورای نگهبان تایید و 23 مردادماه همان سال از سوی رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد و 21 دستگاه بر اساس آن مسوولیت هایی را برعهده دارند.

30 بهمن 1398

شهرکت صنعتی چابهار با سرمایه گذاری شرکت چینی به بهره برداری می رسد

رئیس هیات مدیره گروه سرمایه گذاری CMI چین گفت: گروه سرمایه گذاری CMI چین جهت احداث شهرکت صنعتی در منطقه آزاد چابهار آمادگی دارد.

29 بهمن 1398

بهترین جاذبه های گردشگری آتن

آتن شهری است وسیع که در میان هفت تپه تاریخی بنا شده و توسط کوه های متعددی احاطه شده است. از 3000سال پیش تا به امروز مردم در آنجا سکونت داشته اند و به عنوان مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی شهرت یافته است. آتن با دارابودن مرکز شهر بزرگ و نیز حومه وسیع تلفیقی...

20 بهمن 1398

دیدنی های کویر مصر، زیبایی منحصر بفرد و رویایی

در سال های اخیر تورهای طبیعتگردی بسیاری باب شده اند که طبیعت دوستان و گردشگران در آن ها شرکت می کنند. کویر همیشه مکانی پر رمز و راز بوده و سکوتی که در آن وجود دارد، هیچ جای دیگر نمی توان تجربه کرد. سفر به کویر از جمله تجربه های جذاب و شیرین است. در این میان...

30 دی 1398

مشروح مصاحبه رئیس جمهور سوریه با رسانه فرانسوی، اسد:با آمریکایی ها در هیچ چیز همکاری نکرده ایم

ایسنا نوشت:بشار اسد تأکید کرد که جنگ علیه تروریسم در این کشور همچنان ادامه دارد هر چند که در این جهت سوریه پیشرفت زیادی داشته است.

24 دی 1398

دانشگاه آزاد باید موتور توسعه غرب استان مازندران باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید موتور توسعه غرب استان مازندران باشد و واحد چالوس نیز باید برای 10 سال آینده نقشه توسعه منطقه ای داشته باشد.

24 دی 1398

ترفندهای بهتر دیده شدن سرویس بهداشتی کوچک

در معماری سنتی, سرویس های بهداشتی یکی از محقرترین مکان ها در ساختمان محسوب میشدند اما با طراحی مدرن و ایده پردازی های جدید توسط معماران توجه بسیاری به این مکان معطوف شده است. اهمیت طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کمتر از دیگر فضاهای خانه نمیباشد و با به...

11 دی 1398

فقدان قیر، معضل اصلی ناتمام ماندن زیرساخت مرزها

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به مشکل کمبود قیر گفت: اکنون بسیاری از زیرساخت ها در مرز های چهارگانه ایران آماده است و منتظر قیر هستیم.

7 دی 1398

معماری موزه ملی هنر قرن بیست و یکم در ایتالیا، نمادی از زندگی امروز

موزه ملی هنر قرن بیست و یکم (ماکسی) در ایتالیا یکی از پروژه های شاخص معمار معروف زاها حدید است که رویکردی میان رشته ای به هنر و تولیدات زیباشناختی دنیای پیش رو دارد.

2 دی 1398

معرفی پاتایا و جاذبه های گردشگری آن

پاتایا (پاتایا) یکی از شهرهای ساحلی کشور تایلند است که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا در 165 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار گرفته است و با اتوبوس در حدود 2 ساعت و نیم طول می کشد. پاتایا دارای آب و هوای مرطوب و خشک است که به 3 فصل تقسیم می گردد:

25 آبان 1398

6 جاذبه دیدنی سیسیل

6 جاذبه دیدنی برتر در سیسیلسیسیل بزرگترین جزیره ایتالیا و در شمال مدیترانه است. جاذبه های سیسیل این جزیره را تبدیل به یکی از فریبنده ترین مقاصی نموده است که می توانید از آن بازدید کنید. در میان زیبایی های بی شمار این جزیره، در ادامه خبرنگاران چند مورد...

22 آبان 1398

سفر به سرزمین سیام - بخش اول پاتایا (قسمت اول) (4 قسمت)

با سلام خدمت مخاطبین وبسایت خبرنگاران . این اولین سفرنامه من هست و امیدوارم بتونم سفرنامه خوبی ارائه کنم.

22 آبان 1398