بهترین روغن ها برای ماساژ

به گزارش سفر به فرانسه، وب سایت فرارو: برای ماساژ درمانی به منظور تسهیل حرکت دست بر روی پوست از روغن ضروری استفاده می گردد که به دستان شما اجازه می دهد تا بدون اصطکاک روی پوست حرکت کند.

بهترین روغن ها برای ماساژ

روغن و لوسیون های زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما همه آن ها برای انواع پوست ها مناسب نیستند. برخی از این محصولات ممکن است پوست را خیلی چرب نمایند، در حالی که برخی دیگر به سرعت جذب می شوند و یا حتی بوی نامطبوعی می دهند.

دانستن برخی اختلافات بین روغن ها می تواند به شما در انتخاب بهترین روغن برای ماساژ درمانی یاری کند. در اینجا پنج روغن وجود دارد که ماساژور ها اغلب توصیه می نمایند.

1. روغن نارگیل تقسیم شده

اگرچه ممکن است فکر کنید روغن نارگیل به عنوان یک روغن سنگین و جامد است، اما روغن نارگیل تقسیم شده یک مایع سبک و بدون چربی و فوق العاده مناسب ماساژ است.

روغن نارگیل تقسیم شده فقط حاوی تری گلیسیرید های با زنجیره متوسط است (در زنجیره بلند، تری گلیسیرید ها حذف می شوند). در نتیجه، این روغن نسبت به روغن نارگیل چسبندگی بیشتری دارد و باعث می گردد تا برای ماساژ های کوتاه مدت که اغلب برای هدف گیری نواحی تنش ماهیچه ها استفاده می گردد، مناسب باشد.

روغن نارگیل تقسیم شده ماندگاری طولانی دارد و معمولاً نسبت به روغن های دیگر قیمت مناسب تری دارد. به سادگی شسته می گردد، همچنین روغن نارگیل تقسیم شده نیز عطر و بوی نارگیل ندارد.

این روغن نباید در افراد مبتلا به آلرژی نارگیل (و احتمالاً حساسیت به لاتکس) استفاده گردد.

2. روغن جوجوبا

اگرچه روغن جوجوبا نامیده می گردد، اما در واقع مومی است که از دانه گیاه جوجوبا استخراج می گردد. چربی زیادی ندارد و موجب از بین رفتن جوش ها و آکنه می گردد، زیرا تصور می گردد دارای خواص ضد باکتریایی است.

جوجوبا ماندگاری طولانی دارد و به راحتی فاسد نمی گردد، بنابراین اگر به طور مرتب از روغن ماساژ استفاده نمی کنید، بهترین انتخاب است. این گیاه به خوبی جذب می گردد و این امر آن را به روغن حامل مورد علاقه برای آروماتراپی تبدیل می نماید. جوجوبا بوی بدی ندارد و معمولاً موجب تحریک پوست نمی گردد.

چگونه ماساژ آروماتراپی می تواند به اضطراب شما یاری کند؟

روغن جوجوبا به سرعت جذب می گردد، بنابراین ممکن است احتیاج به استفاده مجدد از آن داشته باشید یا آن را با روغن های دیگر ترکیب کنید. همچنین، نسبت به سایر روغن های ماساژ قیمت بالا تری دارد.

3. روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان یک روغن سبک و بدون چربی است که باعث چرب شدن پوست تان نمی گردد. این روغن که از دانه های آفتابگردان استخراج می گردد، سرشار از اسید لینولئیک (یک اسید چرب ضروری)، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک است که همه برای اجزای پوست سالم مورد احتیاج هستند، مقدار اسید لینولئیک در پوست با افزایش سن کاهش می یابد و می تواند توسط صابون ها و پاک نماینده های سخت از بین بروند.

روغن آفتابگردان می تواند به سرعت فاسد گردد، بنابراین باید به مقدار کمی خریداری گردد و در یک مکان خنک و تاریک نگهداری گردد. اضافه کردن یک یا دو کپسول ویتامین E. خالص به درون بطری ممکن است به طولانی شدن ماندگاری آن یاری کند. افراد مبتلا به آلرژی به خانواده گیاه آفتابگردان باید از مصرف روغن آفتابگردان خودداری نمایند.

4. روغن بادام

روغن بادام شیرین یکی از محبوب ترین روغن های ماساژ در بین ماساژ درمانی است. روغن بادام شیرین که از بادام استخراج شده است به رنگ زرد کمرنگ است.

این روغن نسبتا سبک است و به شما اجازه می دهد تا راحت تر ماساژ بدهید. روغن بادام شیرین نسبتاً سریع جذب می گردد، اما نه آنقدر سریع که لازم باشد مجدداً از آن بهره ببرید.

در مقایسه با روغن های دیگر، روغن بادام شیرین از قیمت مناسب تری برخوردار است. معمولاً پوست را تحریک نمی نماید. افرادی که به بادام حساسیت دارند نباید از روغن بادام استفاده نمایند.

5. روغن هسته زردآلو

روغن هسته زردآلو از نظر بافت و رنگ به روغن بادام شباهت دارد، اما کمی قیمت بیشتر دارد. این روغن سرشار از ویتامین E. است، کیفیتی که باعث ماندگاری بیشتر آن می گردد (این روغن دیر تر فاسد می گردد).

مانند روغن بادام، روغن هسته زردآلو به سرعت جذب پوست می گردد، از طرفی منجر به دریافت حس وجود چربی زیاد بر روی پوست نمی گردد. این ویژگی شاخص، روغن هسته زردآلو را به روغن خوبی برای ماساژ آروماتراپی تبدیل نموده است. روغن هسته زردآلو برای افرادی که به آجیل حساسیت دارند جایگزین مناسبی برای روغن بادام شیرین است.

سایر روغن های ماساژ

 • روغن آووکادو که از فشرده میوه آووکادو به دست می آید، یک روغن سبزرنگ و سنگین است و معمولاً با روغن های ماساژ سبک تر مانند روغن بادام شیرین مخلوط می گردد. روغن آووکادو تقریباً دو برابر قیمت روغن بادام شیرین است. افرادی که به لاتکس حساس هستند ممکن است نسبت به روغن آووکادو نیز آلرژی داشته باشند.
 • روغن کاکائو یک روغن غنی با رایحه ای خاص، کره کاکائو در دمای اتاق به شکل جامد است و دارای بافت سنگین است، بنابراین اغلب با روغن های دیگر مخلوط می گردد یا فقط برای مناطق کوچک استفاده می گردد.
 • روغن دانه انگور از برخی جهات یک روغن ماساژ عالی و فوق العاده است. بدون عطر و بو و چربی است. در نتیجه روغن انگور یکی از سبک ترین روغن ها برای ماساژ درمانی است.
 • روغن آجیل Kukui یک روغن سبک و بدون چربی است که سریع جذب می گردد. این روغن بومی هاوایی معمولاً برای انواع پوست ها از جمله پوست چرب و آسیب دیده آفتاب سوخته استفاده می گردد.
 • روغن زیتون بیشتر افراد از روغن زیتون به عنوان یک روغن پخت و پز آشنا هستند، اما گاهی اوقات برای ماساژ نیز استفاده می گردد. این روغن چسبندگی و چربی بالایی دارد، عطر و بو منحصر به فردی را به غذا می دهد، بنابراین معمولاً به خودی خود برای ماساژ استفاده نمی گردد.
 • نتایج مطالعه ای اجرا شده بر روی روغن زیتون و روغن آفتابگردان حاکی از آن است که روغن زیتون هیچ تاثیری در عملکرد لایه اپیدرمی ندارد، در حالی که تاثیر استفاده از روغن آفتابگردان به شکل موضعی منجر به بهبود قابل توجهی در سطح پوست می گردد - و آنرا تبدیل به مرطوب نماینده ای مؤثر می نماید.
 • روغن کنجد در آیورودا (طب سنتی هند) از روغن کنجد برای تغذیه و سم زدایی و بیماری های مرتبط با واتا مانند اضطراب، گردش خون ضعیف، یبوست، نفخ و خشکی بیش از حد پوست استفاده می گردد. این روغن در یک ماساژ آئورودیتی روزانه به نام abhyanga استفاده می گردد.
 • روغن کنجد روغن نسبتاً غلیظی است که ممکن است احساس چرب شدن پوست را به همراه داشته باشد، بنابراین می تواند با سایر روغن های ماساژ سبک تر مخلوط گردد. روغن تصفیه نشده دارای عطر و بوی قوی است.
 • کره شیا از بذر درخت بومی آفریقا است، در دمای اتاق جامد است. مانند کره کاکائو، کره shea نسبتا سنگین است و می تواند موجب چرب شدن پوست گردد، بنابراین معمولاً به خودی خود برای ماساژ استفاده نمی گردد. ممکن است با روغن های دیگر ترکیب گردد یا برای قسمت های بسیار کوچک مورد استفاده قرار بگیرد. Shea حاوی لاتکس طبیعی است، بنابراین افراد مبتلا به حساسیت به لاتکس قبل از استفاده باید آزمایش patch را انجام دهند.
 • روغن جوانه گندم برای استفاده به خودی خود به عنوان روغن ماساژ به هیچ وجه مناسب نیست، اما می توان آن را با روغن های سبک تر مخلوط کرد. روغن جوانه گندم سرشار از ویتامین E. است.
 • ژل های ماساژ، کرم ها و لوسیون ها، به جای روغن های طبیعی در ماساژ درمانی استفاده می گردد. اغلب از ژل های ماساژ حرفه ای مخصوص، کرم ها و لوسیون ها تولید شده استفاده می نمایند.

کلام آخر

اگر قصد مراجعه به مراکز ماساژ درمانی را دارید، بهتر است که آنالیز کنید هیچ حساسیتی به روغن های طبیعی ندارید. اگر در حین زمانی که ماساژ می گیرید و به سایر مواد و محصولات مورد استفاده آلرژی نشان دادید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید که چنین حساسیتی در شما ظاهر شده است. قبل از شروع ماساژ درمانی باید نوع محصولات و مواد مورد استفاده را از فرد ماساژ دهنده بپرسید.

منبع: verywellhealth

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 مرداد 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1195

به "بهترین روغن ها برای ماساژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روغن ها برای ماساژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید