تور قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به جریان هماهنگی با دستگاه های ذی ربط در راستای جذب گردشگران جام جهانی گفت که در کنار کیش و قشم برنامه هایی برای ورود گردشگران به شهرهای مهم ایران در دستور کار است.

تور قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

ایسنا: عزت الله ضرغامی که در آستانه سفر به قطر نهاده شده است در حاشیه نشستی در صندوق توسعه ملی به سوال در رابطه با اینکه دستور کار این وزارتخانه برای جذب توریستان چیست و به چه نتیجه ای رسیده توضیحاتی ارائه داد.

او با بیان اینکه از ابتدای پذیرش مسئولیت خود در وزارتخانه مربوطه ستاد جام دنیای قطر تشکیل شده است گفت: به هرحال این اتفاق بزرگی است که با برنامه ریزی مناسب و هم افزایی نهادهای مختلف نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت و می توان از این فرصت برای جذب توریستان و بهره برداری در حوزه های مالی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

وزیر میراث فرهنگی و توریستی با بیان اینکه جلسات متعددی بین این وزارتخانه و بازیگران فعال در حوزه های مرتبط تشکیل و هماهنگی هایی بین وزارتخانه هایی مانند امور خارجه، راه و اطلاعات انجام شده است گفت: در تمامی این دستگاه ها تقریبا آمادگی مناسبی وجود دارد؛ به طوری که در وزارت راه در خصوص بخش مهم ایرلاین ها پیگیری ها انجام شده و در یا وزارت خارجه تسهیل صدور ویزا در دستور کار است.

ضرغامی با بیان اینکه کوشش بر این است تا جمعیت بزرگی که برای تماشا جام دنیای قطر که ویژگی آن جمع شدن این حجم از جمعیت جوان دنیا در یک جا هست بتوانند به ایران آمده و امکانات لازم را در این مورد فراهم کنیم یادآور شد: در کیش که فرودگاه سوم ایران است تدارکات خوبی پیش بینی شده و احتیاج به ویزا ندارد و توریستان برای اقامت می توانند استفاده نمایند که در مجموع در منطقه ها آزاد از جمله قشم شرایط فراهم است، بعلاوه این امکان وجود دارد که توریست مستقیم از دوحه به شهرهای مهمی که از سمت ایران مشخص شده پرواز نموده و در فرودگاه ویزا بگیرد و از اقدامات توریستی استفاده کند.

او در خصوص اینکه آیا تا به امروز پیش بینی دقیقی در خصوص تعداد جذب گردشکر انجام شده گفت: به هر ترتیب برنامه ریزی های انجام شده متناسب با شرایط کشور بوده و تا حدودی این ارقام را می دانم ولی اعلام نمی کنم چرا که باید هماهنگی لازم بین دستگاه ها صورت گیرد به هرحال محدودیت هایی هم در کشور وجود دارد و ملاحظاتی هست که باید به آن توجه کرد اما زمانی که بتوانیم کاملا هماهنگ شویم عدد جذب توریست را اعلام خواهیم کرد.

مذاکرات جدی برای انتقال صنعت فرش از وزارت صمت به وزارت میراث

اما در ادامه موضوع ورود صنعت فرش از وزارت صمت به میراث فرهنگی از ضرغامی مورد پرسش نهاده شد و او با اشاره به اینکه برنامه فرش به دلایل مختلف در سال های گذشته ضعیف بوده و این صنعت افول نموده یادآور شد: وزارتخانه ما بنا به شرایط آمادگی پذیرش مسئولیت فرش را دارد.

ضرغامی با بیان اینکه تا به امروز مذاکرات متعددی با وزیر صمت داشته است گفت در جزییات بحث های مختلفی وجود دارد که اگر بتواند آن را رفع نموده و شروط مورد توجه قرار گیرد و پذیرفته گردد به طور حتم صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی و گردشکری منتقل خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2126

به "تور قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید