خاندوزی: ظرف یک ماه آینده شاهد تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی خواهیم بود

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، وزیر اموراقتصاد و دارایی از تزریق اعتبارات 32 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده در بودجه امسال به منظور اشتغالزایی پایدار متناسب با نرخ بیکاری استان ها ظرف یک ماه آینده اطلاع داد.

خاندوزی: ظرف یک ماه آینده شاهد تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی خواهیم بود

به گزارش خبرنگاران، سید احسان خاندوزی در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان آنالیز گزارش کمیسیون جهش و رونق فراوری در خصوص نحوه اجرای بند الف تبصره 18 قانون بودجه امسال به منظور حمایت از فراوری و اشتغال اعلام کرد: یکی از اتفاقات مبارک که در بودجه سال 1400 رخ داد این بود که برخلاف سال های قبل بدون این که مصارف پیش بینی شده در تبصره 14 بودجه صرفا هزینه شود برای پویایی و به کارگیری آن در رشد مالی و اشتغالزایی آن را به بند الف تبصره 18 بودجه انتقال داد که در آنجا منابع پیش بینی شده دولت برای اشتغالزایی با منابع بانکی تلفیق شد و به اهرمی برای برطرف بیکاری و اشتغالزایی پایدار تبدیل شد.

وی در ادامه اظهار کرد: نکته مهم دیگر تخصیص این منابع متناسب با نرخ بیکاری در هر استان بود یعنی این منابع بانکی و دولتی که با هم ترکیب شد بنا شد متناسب با نرخ بیکاری هر استان تخصیص داده شود، اما آنچه که در عمل رخ داد در خردادماه امسال دستورالعمل اجرای این تبصره مصوب شد، اما آنچه که باعث شد انتظارات مجلس شورای اسلامی و دولت در این زمینه تحقق نیابد این بود که سازمان برنامه و بودجه تاکید نمود که باید موافقت نامه های بین دستگاهی طی شود و بر این موضوع تاکید نمود. ما در سه ماه شروع به کار دولت نو سعی کردیم تا این مراحل کنار زده شود و هرچه سریع تر این 32 هزار میلیارد تومان اختصاص یابد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه تاکید نمود: نکته حائز اهمیت دیگر تعیین سهم استان ها بود که سلسله جلساتی در این زمینه برگزار گردید و درخواست استان ها به صورت مکتوب جمع آوری شد و در کارگروه های تخصصی ملی مورد ارزیابی نهاده شد. قرارداد عاملیت بانکی و این که چگونه کار از سوی بانک ها صورت گیرد نیز مورد آنالیز نهاده شد. هدف ما ایجاد اشتغال پایدار است صرفا تزریق منابع راه چاره اشتغالزایی نیست و لذا برنامه تمام دستگاه ها را برای نحوه هزینه کرد این 32 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی پایدار جمع آوری کردیم.

وی در ادامه اظهار کرد: قرار است در 13 آذرماه تمام استان ها برای نحوه اجرای بند الف تبصره 18 فراخوانده شوند. سهم اشتغال هر استان تعیین شده و ان شاء الله ظرف یک ماه آینده اعتبارات برای اشتغالزایی در امسال تزریق می شود و کوتاهی های گذشته جبران می شود.

خاندوزی در خاتمه اعلام کرد: انتظار می رود مجلس شورای اسلامی نیز در بودجه سال آینده که در 15 آذرماه به مجلس می آید همین رویه را ادامه داده و از اهرم تلفیق منابع دولت و منابع بانکی برای اشتغالزایی پایدار متناسب با نرخ بیکاری استان ها استفاده نمایند تا شاهد ادامه این جهت و ایجاد اشتغالزایی پایدار باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2131

به "خاندوزی: ظرف یک ماه آینده شاهد تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاندوزی: ظرف یک ماه آینده شاهد تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید