خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت ، برای ثبت نام سهام عدالت چه کنیم؟

به گزارش سفر به فرانسه، به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر 49 میلیون نفر از جمعیت کشور دارای سهام عدالت هستند. بعضی از مردم نیز برگه های سهام عدالت را دارند اما چون ملاک سهامدار بودن، اطلاعات سیستمی است سامانه سهام عدالت به بعضی از این افراد اجازه ورود نمی دهد که نشان می دهد سهام به آنها اختصاص نیافته است.

خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت ، برای ثبت نام سهام عدالت چه کنیم؟

با توجه به شرایط مالی و تورم بالا طی سال های اخیر سطح رفاه خانوارها کاهش یافته، این موضوع با شیوع ویروس کرونا طی حدود یک سال اخیر شدیدتر شده است.

با این شرایط اکنون افراد بسیاری خود را واجد شرایط دریافت سیاست های حمایتی از جمله یارانه یا یاری بلاعوض، تسهیلات کم بهره و سهام عدالت می دانند. به همین خاطر است که خانوارهای بسیاری به دنبال ثبت نام سهام عدالت هستند.

مجلس نیز در این خصوص مصوبه ای را خاطرنشان کرد که طبق آن سهام دولت در بعضی از شرکت ها در قالب سهام عدالت به مردم واگذار می گردد.

یک عضو کمیسیون مالی مجلس نیز در این خصوص به خبرنگاران گفته که این مصوبه از شهریور ماه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده تا مشمولان را شناسایی نمایند.

به گفته او، وزارت کار شش ماه فرصت دارد تا جاماندگان اختصاص سهام عدالت را شناسایی کند. از آنجایی که از شهریور ماه به این وزارتخانه برای شناسایی مشمولان ابلاغ شده، مشمولان جدید در بهمن ماه تعیین می شوند.

چه افرادی مشمول سهام عدالت جدید می شوند؟

به گفته محمد صفائی دلوئی، سهام عدالت جدید به همه روستائیان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و خانوارهایی که درآمد ماهانه کمتر از پنج میلیون تومان دارند اختصاص داده می گردد.

بسیاری از متقاضیان جدید سهام عدالت به دنبال نحوه ثبت نام هستند. یکی از مخاطبان خبرنگاران در این خصوص نوشته: دختر من سه سالشه میتونم سهام عدالت ثبت نام کنم؟

جا ماندگان سهام عدالت کی و چگونه می توانند ثبت نام نمایند؟

ما که شغل آزاد داشتیم و سهام عدالت ثبت نام نکردیم باید چیکار کنیم الان که دوران کرونا هم هست؟

من کارگر هستم سهام عدالت ثبت نام نکردم کجا باید برم ثبت نام کنم؟

موارد بالا از جمله سوالات متقاضیان سهام عدالت است، اما از آنجایی که برای تخصیص سهام عدالت موضوع شناسایی مطرح است و مسئولیت آن به عهده وزارت کار است، به نظر می رسد فرایند ثبت نامی در کار نباشد.

در پرداخت دیگر حمایت های معیشتی از جمله یارانه و وام معیشتی کرونا هیچ گونه ثبت نامی از سوی متقاضیان انجام نشد و وزارت کار مشمولان را شناسایی کرد.

اگر وزرات کار طبق زمان بندی قانونی عمل کند باید لیست مشمولان در ماه آینده یعنی بهمن تعیین گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1551

به "خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت ، برای ثبت نام سهام عدالت چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت ، برای ثبت نام سهام عدالت چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید