دستگاه تولیدکننده ریل سوم مترو و قطار ساخته شد

به گزارش سفر به فرانسه، یاسین پیرزاده مجری طرح دستگاه فراوری کننده ریل سوم قطار در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر این ریل از کشورهای دیگر وارد می گردد به همین دلیل در صدد برآمدیم تا دستگاهی برای فراوری ریل سوم قطار فراوری کنیم.

دستگاه تولیدکننده ریل سوم مترو و قطار ساخته شد

وی با بیان اینکه این دستگاه ثبت اختراع گردیده و اکنون ریل سوم قطار را با این دستگاه در قالب یک شرکت دانش بنیان فراوری می کنیم، گفت: نمونه های خارجی که اکنون در مترو و قطارهای شهری به کار می روند با جوشکاری فراوری می شوند که امکان جدا شدن از هم را دارند.

پیرزاده با بیان اینکه دستگاهی که فراوری نموده ایم ریل را به صورت یکپارچه فراوری می نماید، گفت: این یکپارچگی مانع شکسته شدن و جداسازی ریل سوم خواهد شد و به این صورت از ضرر و هزینه اضافی جلوگیری می نماید.

به گفته این محقق، این دستگاه همچنین از عمر بالایی برخوردار است.

پیرزاده اضافه کرد: سرعت فراوری ریل سوم مترو به واسطه این دستگاه بالاست و می تواند احتیاج کشور را از این نظر رفع سازد؛ این دستگاه روزی 16 ریل را می سازد.

وی گفت: ریل سوم در قطارهای شهری و مترو استفاده می گردد و شرکت مترو مخاطب آن برای به کارگیری و استفاده آن در خطوط است.

وی باتاکید بر ضرورت حمایت از طرح های داخلی گفت: در حال حاضر با شرکت مترو مذاکراتی گردیده تا از این ریل سوم بهره برداری گردد.

پیرزاده گفت: نمونه هایی که در این شرکت فراوری می گردد 20 درصد از قیمت نمونه های خارجی پایین تر است و شرایط تعمیر و ارائه خدمات آن توسط خودمان خواهد بود.

به گزارش مهر، این طرح در نمایشگاه اینوتکس 2018 در بخش اختراعات ارائه شد. دستگاه فراوری کننده ریل سوم قطار در یک شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی چهاردانگه فراوری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 77

به "دستگاه تولیدکننده ریل سوم مترو و قطار ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه تولیدکننده ریل سوم مترو و قطار ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید