مهمترین رویداد صنعت گردشگری ایران برگزار می شود

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری به عنوان یکی از مهمترین رویداد های صنعت گردشگری ایران؛ امسال همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی با حمایت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار می شود.

مهمترین رویداد صنعت گردشگری ایران برگزار می شود

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگ جهاد دانشگاهی کشور در خصوص دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری، گفت: الگوی ارزیابی تعالی گردشگری منطبق با الگوی بین المللی EFQM است و این جایزه به عنوان یکی از ابزارهای مؤثر و قدرتمند برای ارتقا و توسعه مجموعه های فعال در حوزه گردشگری شکل گرفته است.

وی در ادامه اضافه نمود: مفهوم تعالی سازمانی به عنوان یکی از مولفه های ارزیابی میزان کیفیت فعالیت های یک سازمان و تحقق اهداف، در سطح جهانی مطرح است و سازمان های متعالی با ارتقای عملکرد خود در حالی که شرایط اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی جوامعی که با آن ها در تماس هستند را بهبود می بخشند و تاثیر مثبتی بر دنیای پیرامون خود می گذارند.

ایمانی شرح داد: با به کارگیری مدل تعالی صنعت گردشگری، سازمان ها علاوه بر بهره مندی از دستاوردهای متعدد مرتبط با نتایج کلیدی خود از قبیل سود، سهم بازار، میزان فروش و... ، می توانند از یکسو میزان موفقیت شان را ارزیابی کنند و از سوی دیگر عملکردشان با سایر سازمان های بالاتر را بسنجند.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگ بیان نمود: با نگاهی به تاریخچه فعالیت های جهاددانشگاهی می توان دریافت که پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در حوزه های فرهنگی، تحقیقاتی و... نقش مهمی را در کشور ایفا کرده است و با توجه به رسالتی که دارد در کنار جامعه و تحقق اهداف آرمانی جمهوری اسلامی ایران گام برمی دارد. بنابراین امیدواریم با برگزاری دومین دوره اعطای جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری، علاوه بر بهبود توانمندی ها در بخش های مختلف صنعت گردشگری، رونق اقتصادی و برون رفت از اقتصاد تک محصولی را ببینیم.

گفتنی است، نخستین همایش اختتامیه جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری 5 اسفند 1397، از سوی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد و مجموعه های گردشگری شرکت کننده در فرایند ارزیابی، متناسب با سطح تعالی مجموعه معرفی و قدردانی شدند.

همچنین طبق اعلام دبیرخانه دائمی جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری در دور دوم که سال 1398 باید برگزار می شد نیز مجموعه های مختلف اعم از صنعت حمل و نقل، اقامت، آژانس های خدمات مسافرتی و سایر ارگان های فعال در گردشگری مورد ارزیابی قرار گرفتند و نتایج مشخص شد، اما با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم به تعویق افتاد از این رو مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی و میزبانی تعداد محدودی از شرکت کنندگان و مجموعه های گردشگری روز سه شنبه 14 مردادماه 1399ساعت 18 در این مجموعه برگزار می شود.

همچنین این مراسم به صورت مجازی از سایت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی(https://iccip.ir/) پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1267

به "مهمترین رویداد صنعت گردشگری ایران برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین رویداد صنعت گردشگری ایران برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید