دیدار الکاظمی و معاون نخست وزیر روسیه و تاکید بر تقویت همکاری های فیمابین

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، معاون نخست وزیر روسیه که در راس هیأتی به عراق سفر کرده است در دیدار با نخست وزیر این کشور درباره تقویت روابط دوجانبه به خصوص در زمینه مبارزه با تروریسم و اوضاع سوریه گفت وگو کرد.

دیدار الکاظمی و معاون نخست وزیر روسیه و تاکید بر تقویت همکاری های فیمابین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه پیامی کتبی از طرف میخائیل میشوستین همتای روس خود دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق در بیانیه ای گفت که الکاظمی امروز میزبان یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه و هیأت همراه او بود.

بر اساس این بیانیه، هیأت روسی، پیامی کتبی را از سمت نخست وزیر روسیه تقدیم نخست وزیر عراق کرد که مربوط به تقویت پیوندهای همکاری دوجانبه بین عراق و روسیه و گشودن افق های گسترده تری برای مشارکت دو جانبه است.

الکاظمی هم بر اهمیت تحکیم روابط عراق و ورسیه در راستای منافع دو ملت دوست تاکید کرد.

دفتر نخست وزیری عراق همچنین گفت که در این دیدار دو طرف در مورد اوضاع بین المللی و منطقه ای، به ویژه اوضاع سوریه و تلاش های عراق در راستای ایجاد آرامش و توسعه پایدار که صلح و ثبات منطقه را تقویت کند، گفت وگو کردند.

طرفین روسی و عراقی بر همکاری مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و حمایت از عراق در مبارزه با بقایای داعش نیز تاکید کردند.

الکاظمی همچنین بر فراهم بودن فرصت برای سرمایه گذاری بیشتر روسیه در عراق و تقویت مبادلات تجاری و همچنین همکاری در زمینه بهداشت و تامین واکسن کرونا تاکید کردند.

بر اساس این بیانیه، در این دیدار دو طرف درباره حمایت روسیه از فرآیند انتخابات در عراق و فرایند تامین ناظران بین المللی گفت وگو کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1725

به "دیدار الکاظمی و معاون نخست وزیر روسیه و تاکید بر تقویت همکاری های فیمابین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار الکاظمی و معاون نخست وزیر روسیه و تاکید بر تقویت همکاری های فیمابین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید