ملاقات ظریف با بن علوی در مسقط؛ وزیر خارجه راهی تهران شد

به گزارش سفر به فرانسه، وزیر خارجه ایران که به درخواست طرف کانادایی و در جهت بازگشت از هند به مسقط رفت، با یوسف بن علوی همتای عمانی خود نیز ملاقات کرد و پس از آن راهی تهران شد.

ملاقات ظریف با بن علوی در مسقط؛ وزیر خارجه راهی تهران شد

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی سفر به فرانسه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که عصر امروز (آدینه) در جهت بازگشت از هندوستان توقفی کوتاه در مسقط پایتخت عمان داشت تا به درخواست فرانسوا فیلیپ شامپانی وزیر خارجه کانادا با وی ملاقاتی داشته باشد، با یوسف بن علوی همتای عمانی خود نیز ملاقات و مصاحبه کرد.(اینجا بخوانید)

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از مصاحبه با همتای عمانی، مسقط را به مقصد تهران ترک کرد.

این دومین ملاقات وزرای خارجه ایران و عمان ظرف هفته جاری است. ظریف یکشنبه 22 دی ماه نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان فقید عمان و تبریک به هیثم بن طارق سلطان جدید سفری چند ساعته به مسقط داشت. یوسف بن علوی نیز روز سه شنبه 17 دی ماه برای شرکت در نشست مجمع مصاحبهی تهران به ایران آمد و در این نشست شرکت و با ظریف ملاقات و مصاحبه کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست مصاحبههای رایسینا و ملاقات و مصاحبه با مقامات هندی عصر سه شنبه 24 دی ماه وارد دهلی نو شد، در مدت حضورش در دهلی نو ضمن شرکت در این نشست و ایراد سخنرانی و پاسخ به سؤالات حاضران، با بعضی مقامات شرکت کننده در این نشست ملاقات کرد.

وی همچنین با مودی نخست وزیر هند و همتای هندی خود ملاقات و درباره مناسبات دوجانبه و راه های تقویت روابط به مصاحبه پرداخت.

وزیر خارجه ایران در ادامه این سفر به بمبئی هم رفت و با تجار و بازرگانان ایرانی و هندی و مقامات محلی ملاقات و مصاحبه کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 14 شهریور 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 696

به "ملاقات ظریف با بن علوی در مسقط؛ وزیر خارجه راهی تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات ظریف با بن علوی در مسقط؛ وزیر خارجه راهی تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید