راهنمای دریافت ویزای آذربایجان

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، شرایط دریافت ویزای آذربایجان

کشور آذربایجان در سال های اخیر با کوشش هایی که برای جذب توریسم داشته توانسته به مقدار کافی توانسته پیروز باشد و شهر باکو مرکز این شهر به عنوان یکی از مجذوب کننده ترین شهرهای این کشور به شمار بیاید. مطابق با قاتونی که کلیه گردشگران باید به آن پایبند باشند، پیش از اینکه به کشوری بخواهند سفر کنند می بایست برای دریافت ویزا به وسیله سفارت یا کنسولگری این کشور برای دریافت ویزا اقدام کنند. کشور آذربایجان هم مانند دیگر کشورهای دنیا ضروری است برای ورود به مرزهای آن قوانین مربوطه را نیز رعایت فرمایید. از همین رو ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران می خواهیم درباره شرایط دریافت ویزای آذربایجان خدمتتان اطلاعات لازم را بدهیم، پس اگر می خواهید برای گرفتن این ویزا اقدام نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای دریافت ویزای آذربایجان

همانطور که گفتیم، سالانه تعداد زیادی از شهفرایندان ایرانی برای گذراندن تعطلات خود به سمت این کشور که همسایه ایران هم به شمار می رود نیز می فرایند. با توجه به قوانین هر کشوری ضروری است قبل از اینکه وارد مرزهای آن بشوید اقدام به دریافت ویزای آن کشور بنمایید.

انواع ویزای آذربایجان

برای تمامی افرادی که می خواهند به کشور آذربایجان سفر نمایند و فاقد تابعیت هستند، به وسیله سفارت این کشور ویزا صادر می شود:

  • ویزای عادی

مدت زمانی که برای صدور ویزای عادی یک بار ورود و خروج اختصاص داده می شود حدودا 90 روز است. در صورتی که اهدف افرادی که به این کشور سفر می نمایند یکی از موارد زیر باشد، بنابر هدفی که دارند ویزای آن ها نیز صادر می شود:

لازم به ذکر اس که بگوییم ویزای عادی فارغ از نوع آن به دو صورت نیز صادر می شود:

ویزای یکبار ورود

کسانی که ویزای یکبار ورود کشور آذربایجان را دریافت کرده اند در طول مدت زمانی که این ویزا برایشان صادر شده تنها یکبار اجازه ورود و خروج از کشور آذربایجان را دارند.

ویزای کثیرالورود

دیگر نوع ویزای عادی آذبایجان کثیرالورود است که مدت زمان اعتبار آن حداکثر تا دو سال است و صاحبان آن می توانند در طول مدت زمان اعتبار این ویزا به دفعات وارد خاک جمهوری آذربایجان شوند.

توجه:

مدت زمانی که برای اقامت اتباع در ویزای آذربایجان درج می شود، در طول دوره ای که ویزا اعتبار دارد نیز قابل استفاده است و در صورتی که در این دوره از این اعتبار استفاده نشود، ویزا دیگر از درجه اعتبار ساقط می شود. این ویزا می تواند به شکل لیبل با مراجعه اتباع به سفارت این کشور و یا به صورت آنلاین دریافت شود.

بعلاوه گفتنی است که بگوییم برای کسانی که با ماموریت های رسمی دولتی به کشور آذربایجان سفر می نمایند ویزای ورود دیپلماتیک و یا خدمت صادر می شود.

ویزای ترانزیت یک الی دو بار ورود

ویزای ترانزیت برای افراد خارجی صادر می شود که برای رسیدن به کشوری سومی قصد عبور از کشور مستقل جمهوری آذربایجان را دارند. مدت زمانی که این ویزا اعتبار دارد از تاریخ صدور آن حداکثر تا 30 روز و مدت مجاز اقامت در کشور سوم حداکثر تا پنج روز نیز معین می شود. مدت اعتبار و اقامت ویزای ترانزیت با در نظر داشتن نوع وسیله نقلیه که شما از بین (زمینی، هوایی، دریایی، ریلی و یا سایر وسایل نقلیه و جهت) انتخاب می کنید و زمان مورد احتیاج برای طی کردن جهت نیز معین می شود.

ویزای آنلاین آذربایجان (آسان ویزا)

دولت جمهوری آذربایجان به منظور تسهیل در صدور ویزای شهفرایندان خارجی در سفارتخانه ها و کنسورلگری های خود در کشورهای دیگر از تاریخ 10 ژانویه سال 2017 اقدام به صدور ویزای آنلاین به وسیله سیستم آسان ویزا نیز کرده است. در رابطه با جمهوری اسلامی ایران نیز باید بدانید که ایران در لیست کشورهایی قرار گرفته است که به افرادی می خواهند به این کشور سفر نمایند ویزای الکترونیکی می دهد.

به منظور تهیه ویزای آنلاین آذربایجان تنها کافیست که یک اسکن از گذرنامه که دارای 6 ماه اعتبار باشد را تهیه کنید و به وب سایت آسان ویزا نیز مراجعه کرده و ثبت نام نمایید. شما می بایست برای اخذ ویزای آذربایجان مبلغ 24 دلار را پرداخت کنید که امکان پرداخت به صورت آنلاین نیز میسر است. این ویزا در مدت یک تا سه روز کاری صادر می شود و تا مدت 90 روز نیز اعتبار دارد.گفتنی است که بگوییم دارندگان این ویزا مانند ویزای لیبل عادی نمی توانند بیشتر از سی روز در خاک آذربایجان اقامت داشته باشند.

اطلاعات سفارت جمهوری آذربایجان

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک 16، کدپستی: 1944965114

تلفن: 22559553-5 | نمابر: 22558183

کنسولگری سفارت آذربایجان در تهران

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان خداوردی، کوچه سیزدهم غربی، نبش کوچه شیرافکن، پلاک 5

تلفن: 22291144

آدرس پست الکترونیکی: [email protected]

ساعت پذیرش برای اخذ ویزا: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12:30 ظهر

کنسولگری تبریز

آدرس: تبریز، بلوار ولیعصر، خیابان عارف، پلاک 9

تلفن: 33334803(041)

منبع: الی گشت
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2095

به "راهنمای دریافت ویزای آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای دریافت ویزای آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید