رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار گردید

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، رقابت علمی بین المللی کنز (KANS)، با حمایت ایرانسل برگزار گردید.

رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، آیین پایانی دومین رقابت علمی بین المللی کنز، از 20 تا 23 اردیبهشت 1401، به وسیله بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) و با حمایت ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، به عنوان شریک رویداد، برگزار گردید.

عنوان KANS، مخفف عبارت انگلیسی Knowledge Application and Notion for Society، به معنی کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف از این رقابت، ارائۀ راهکار های مبتنی بر علم، برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که به وسیله دانشمندان جوان، دانشجویان و پژوهشگران زیر 45 ساله در 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی و نیز مسلمانان سایر کشورها، ارائه می گردد.

دومین دوره این رقابت، از سال گذشته و در حوزه های اقتصاد، بانکداری و تأمین اقتصادی، آب، محیط زیست، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و فناوری پزشکی، حمل و نقل و حوزۀ ویژۀ 1400: معدن و صنایع معدنی شروع شد و آیین پایانی آن همزمان با برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2022 (20 تا 23 اردیبهشت) برگزار گردید. در این دوره، 658 اثر از دانشمندان 25 کشور دنیا شامل 233 اثر در حوزه سلامت و فناوری پزشکی، 229 اثر در حوزه آب، محیط زیست و انرژی، 31 اثر در حوزه معدن و صنایع معدنی، 47 اثر در حوزه اقتصاد، بانکداری و تامین اقتصادی، 77 اثر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و 41 اثر نیز در حوزه حمل و نقل به وسیله دبیرخانه رقابت دریافت شد.

از جمله اهدافی که رقابت کنز در پی تحقق آن است، می توان به یافتن راهکار هایی برای مقابله با چالش های فعلی جوامع بشری، استفاده از شخصیت ها و ظرفیت متخصصان برای توسعۀ دانش و فناوری و تأمین احتیاج های صنایع مختلف، سوق دادن نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه های علمی با کیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر، زمینه سازی تعامل بیشتر پژوهشگران، کسب وکار ها و سرمایه گذاران برای پیشرفت علم و فناوری، ایجاد یک گنجینه ارزشمند از آثار با جمع آوری دستاورد های شرکت کنندگان و نیز ایجاد شبکه های علمی در سطوح مختلف، اشاره نمود.

حوزه های رقابت کنز در دورۀ اخیر، شامل اقتصاد، بانکداری و تأمین اقتصادی، آب، محیط زیست، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و فناوری پزشکی، حمل و نقل و حوزۀ ویژۀ 1400: معدن و صنایع معدنی بود.

در این رقابت بین المللی، شرکت کنندگان راهکار های خود را در حوزه های ششگانه، به صورت عام یا به صورت اختصاصی برای چالش های اعلام شده به وسیله پاویون های ملی و بین المللی از سراسر کشور های اسلامی، در قالب یک فیلم 3 تا 5 دقیقه ای ارائه کردند.

پس از انجام فرایند های ارزیابی و غربالگری های آثار طی چند مرحله، کمیته داوران در اجلاس نهایی، 6 راهکار و ایده علمی را از بین آثار راه یافته به مرحلۀ نهایی، به عنوان برندگان رقابت انتخاب کرد.

برندگان برتر رویداد، جوایز و مزایایی مانند مدال کنز و لوح تقدیر، شمش طلای 30 گرمی، یاری هزینۀ فرصت مطالعاتی به ارزش 2000 دلار و امتیاز ویژه برای بهره مندی از دو پلتفرم ارزشمند بنیاد مصطفی (ص): STEP و EISA را دریافت کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2196

به "رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید