صدای سکوت سارا شه نمود در سرزمین هنر پیچید

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - صدای سکوت عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی سارا شه نمود است که از 26 آذر تا اول دی ماه در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه مندان است.

صدای سکوت سارا شه نمود در سرزمین هنر پیچید

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه سارا شه نمود درباره این نمایشگاه گفت:صدای سکوت عنوان نخستین نمایشگاه نقاشی انفرادی من است. آثار این مجموعه را در یک سال و نیم اخیر و پس از شیوع بیماری کرونا خلق نموده ام. پس از فراگیری بیماری کرونا نوعی انزوای اجباری در سراسر دنیا حاکم شد و همین امر موجب شد تا هر یک از ما به انزوای خودمان پناه ببریم و من در این دوران به نقاشی پناه بردم و نقاشی کردن موجب شد تا بتوانم در این انزوا و قرنطینه دوام بیاورم.

او اضافه کرد: با این که آثار این مجموعه در دوران شیوع بیماری کرونا خلق شده اند؛ اما در این مجموعه به شکل مشهود به این موضوع نپرداخته ام، اما به نوعی شاهد بازتاب اتفاقات و مسائل اجتماعی و سیاسی ایران از جمله مسائلی چون آلودگی هوا، کمبود آب، مسائل زنان و بی کاری در آثار این مجموعه هستیم.

این هنرمند درباره تکنیکی که برای خلق این مجموعه به کار برده است، گفت: آثار این مجموعه را بر روی کاغذهای 27 در 27 با راپید و ماژیک خلق نموده ام. آثار این مجموعه تلفیقی از نقاشی و تصویرسازی است و نوعی سورئال هستند. هنگام خلق این مجموعه برخلاف تصویر سازی که براساس یک موضوع معین اثر خلق می گردد، ذهنم را آزاد گذاشته ام تا آن چه را که می خواهد بر روی برگه های کاغذهایم نقش ببندد و از واقعیت فراتر رفته ام.

شه نمود ادامه داد: با این که من در مقطع کارشناسی در رشته تصویرسازی تحصیل نموده ام اما تا به امروز در این رشته هنری به صورت حرفه ای کار ننموده ام و از زمانی که به خاطر دارم تمرکزم بر روی نقاشی است و از تصویر سازی به نفع نقاشی بهره برده ام.

شه نمود اضافه کرد: دراین نمایشگاه 43 اثر بر روی دیوار رفته اند وبا وجود محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا، استقبال از این نمایشگاه تا به امروز بسیار خوب بوده است.

سارا شه نمود متولد 1361 تهران است. او در دو رشته نقاشی تا مقطع کاردانی و تصویرسازی مقطع کارشناسی تحصیل نموده است و سال هاست که به صورت حرفه ای نقاشی می نماید و آثارش را در نمایشگاه های متعدد گروهی در معرض دید مخاطبان گذاشته است. او تا به امروز پیروز به کسب مقام نخست جشنواره هفت رنگ، مقام سوم رشته نقاشی در برنامه به پاس همسایگی، مقام سوم دومین جشنواره سراسری باران شده است.

این نمایشگاه تا اول دی ماه در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه مندان خواهد بود. گالری سرزمین هنر دراوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک 4 واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2056

به "صدای سکوت سارا شه نمود در سرزمین هنر پیچید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدای سکوت سارا شه نمود در سرزمین هنر پیچید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید