صرفه جویی 5 هزار میلیارد تومانی با اجرای طرح مرغ سایز

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی اضافه کرد: اگر صنعت طیور کشور، پرورش مرغ با لاشه بالای دو کیلو و 300 تا 400 گرم را به وزن استاندارد 1500 تا 1600 کیلوگرم برساند از نظر فراوری یک میلیون و 200 هزار تن به ارزش بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان صرفه جویی می گردد.

صرفه جویی 5 هزار میلیارد تومانی با اجرای طرح مرغ سایز

وی گفت: از نظر مصرف نماینده نیز نزدیک به دو هزار و 800 میلیارد تومان دور ریز مرغ کاهش می یابد.

معاون امور فراوریات دامی وزارت جهاد کشاورزی توضیح داد: یک مرغ درشت با وزن دو کیلو و 400 گرم بیش از نیم کیلوگرم دور ریز دارد که به ضرر اقتصاد خانواده است در حالی که مرغ هایی با وزن حدود 1500 کیلوگرم و کمتر، لذیذتر و خوش پخت تر هستند و دور ریز کمتری دارند.

رضایی ادامه داد: پرورش مرغ گوشتی با سایز استاندارد، راندمان غذا را افزایش می دهد به طوری که در یک ماه اول پرورش مرغ گوشتی، یک کیلو و 400 گرم و برای یک کیلو گرم دوم بیش از 3 کیلو گرم دان مصرف می گردد.

وی درباره سیاست های تشویقی وزارت جهاد کشاورزی برای فراوری مرغ سایز با وزن استاندارد گفت: فراورینمایندگانی که مبادرت به کاهش سن پرورش مرغ گوشتی نمایند، ما به ازای هر روز کاهش در سن پرورش، پنج روز نوبت جوجه گیری را کمتر می کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:الگو سازی و محدودیت های اقتصادی ما را مجبور می نماید به سمت بهره وری در فراوری و مصرف حرکت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صرفه جویی 5 هزار میلیارد تومانی با اجرای طرح مرغ سایز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی 5 هزار میلیارد تومانی با اجرای طرح مرغ سایز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید