فرانسه پناه دادن به گوایدو در سفارت خود را رد کرد

به گزارش سفر به فرانسه، وزارت امور خارجه فرانسه خاطرنشان کرد رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا در سفارت این کشور در کاراکاس مخفی نشده است.

فرانسه پناه دادن به گوایدو در سفارت خود را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه، پاریس روز آدینه پناه دادن به خوان گوایدو رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا در سفارت فرانسه را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای خاطرنشان کرد گوایدو در ساختمان متعلق به سفارت فرانسه در کاراکاس مخفی نشده است.

وی اضافه کرد: ما بارها این مسئله را به گوش مقامات ونزوئلا رسانده ایم.

خورخه آرئاسا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز پنجشنبه گفته بود برای دستگیری گوایدو نمی توانیم وارد ساختمان سفارت هیچ کشوری و در این مورد خاص، [وارد سفارت] فرانسه یا اسپانیا شویم.

آرئاسا اضافه کرد: امیدواریم این نظر این دولت ها تغییر کند و کسانی که می خواهند از اجرای عدالت در ونزوئلا بگریزند، به ما تحویل دهند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا نیز روز دوشنبه گفته بود گوایدو در یک سفارت مخفی شده است. با این حال مخالفان دولت مادورو این سخنان را تکذیب کردند. گوایدو نیز در حساب توئیتری خود نوشت در میان مردم است.

فرانسه، اسپانیا و کشور کشور اروپایی دیگر، از اواخر سال 2018 که گوایدو خود را رئیس جمهور ونزوئلا نامید، وی را به رسمیت شناخته اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 مرداد 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1163

به "فرانسه پناه دادن به گوایدو در سفارت خود را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه پناه دادن به گوایدو در سفارت خود را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید