فرصت های همکاری میان چین و ایران در زمینه هوش مصنوعی افزایش می یابد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، فراخوان فرصت های همکاری تجاری و فناوری ایران و چین در حوزه هوش مصنوعی منتشر شد. این همکاری ها منجر به توسعه این فناوری و تعریف طرح های مشترک میان دو کشور می گردد.

فرصت های همکاری میان چین و ایران در زمینه هوش مصنوعی افزایش می یابد

در این فراخوان از همه علاقه مندان و فعالان ایرانی این حوزه دعوت شده است تا با حضور در این طرح، از مزایای همکاری با خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در چین یا مراکز تخصصی هوش مصنوعی این کشور بهره مند شوند. در کشور چین مراکز زیادی به شکل تخصصی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می نمایند.

شرکت های علاقه مند به مشارکت در این طرح و پروژه های تحقیقاتی می توانند برای حضور در این طرح اعلام آمادگی نمایند. این همکاری ها در حوزه ها و شاخه های مختلف حوزه هوش مصنوعی شکل خواهد گرفت.

این رویداد فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت های فناورانه کشور چین برای فعالان ایرانی این حوزه است. کشوری که رتبه نخست ثبت اختراع هوش مصنوعی را در جهان به خود اختصاص داده است و پیشرفت این صنعت هوش مصنوعی در چین رشد چشمگیری دارد و قابلیت های مربوط به نوآوری های فناورانه در بعضی منطقه ها این کشور در میان بهترین های جهان واقع شده است.

این کشور که سودای رهبری نوآوری در هوش مصنوعی در جهان را دارد، آماده همکاری با شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی فعال در این حوزه است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با حمایت از برگزاری این رویداد به علاقه مندان حوزه هوش مصنوعی کشور فرصت داده است تا از توانمندی ها و فرصت های موجود این کشور بهره ببرند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://tesc.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1987

به "فرصت های همکاری میان چین و ایران در زمینه هوش مصنوعی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های همکاری میان چین و ایران در زمینه هوش مصنوعی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید