قالیباف: مشکل مالی کشور بخاطر تفکر التماس به دشمن است ، مرغ نباید از 11 تومان فراتر می رفت خبرنگاران

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در اقتصاد ما نیز چنین تفکری حاکم است و به جای اینکه از نیروهای داخلی استفاده کنیم و آثار تحریم ها را کم کنیم، به دشمن التماس می کنیم.

قالیباف: مشکل مالی کشور بخاطر تفکر التماس به دشمن است ، مرغ نباید از 11 تومان فراتر می رفت خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدباقر قالیباف صبح امروز در یادواره شهدای عملیات های خیبر و بدر که در مجتمع فرهنگی آیه ها برگزار گردید، اظهار کرد: عید سراسر نور و مبعث رو به یکایک شما عزیزان جانبازان و خانواده های معظم شهدا عرض تبریک و تهنیت دارم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: به حق هم دعا کنیم که این روزهای پیش رو را در این محافلی که با ذکر شهدا است، منتظر واقعی باقی بمانیم و پیرو راه شهدای و رهبری باشیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از برگزارنمایندگان این مراسم، عنوان نمود: تک تک شما عزیزان با همه وجود حس کردید که مجاهد بودن و مجاهدت کردن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن و برای اسلام جنگیدن و اداره کردن کار بسیار سخت و پر چالشی است.

قالیباف این سختی ها را برای مجاهدان و مومنان یک امر طبیعی دانست و ادامه داد: در سنت های الهی در حقیقت سختی ها هستند که صف بین مومنان و کفر را جدا می نمایند

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما امروز به یاد همه شهدا و به بهانه عملیات خیبر و بدر در کنار هم هستیم، گفت: دفاع مقدس به تعبیر شهید چمران فرق بین مرد و نامرد را معین می نماید.

وی اعلام کرد: در دوران دفاع مقدس هرگز تردید به ما وارد نشد، گمان بد پیدا نکردیم، تمامی شما عزیزان به وعده خدا، رسول خدا، شهدای ایمان داشتید و روز به روز ایمان شما افزایش پیدا کرد و در پیشگاه خدا تسلیم شدید.

قالیباف یادآور شد: چند روز پیش فردی گفت اگر امروز فلان کار را انجام ندهید مجبورید 598 را بپذیرید، آن روزی که قطعنامه را پذیرفتیم در میدان هم جنگیدیم اما امروز نام شهدا و امام پابرجاست و آمریکا از درون نابود شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که امام راحل (ره) جز برای خدا کلامی نگفت، اضافه نمود: حرف بنده به نسل جوان این است که بی رنج گنج میسر نمی گردد مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد، برای انقلاب کوشش و خون دل ها خورده شده است.

وی پیروزی در همه عرصه ها را ایمان به سنت های الهی و مردم باوری توصیف کرد و ادامه داد: اگر امروز در مسائل داخلی دچار مشکل هستیم چون بعضی مدیران باورشان به سنت های الهی نیست.

قالیباف با اشاره به اینکه در زمان بنی صدر برای حضور در جبهه باید دژبانی را دور می زدیم، گفت: زمانی که در دفاع مقدس مبتنی بر سنت های الهی حرکت کردیم بلافاصله پیروز شدیم، در اقتصاد هم امروز به همین تفکر احتیاج داریم.

رییس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سنت های الهی قابل تبدیل نیست، انقلاب اسلامی یک معجزه اجتماعی مبتنی بر سنت های الهی بود، جوانان عزیز ما امروز احتیاجمند این چنین معجزه اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: اگر بحث اقتصاد و مدیریت کشور مبتنی بر سنت های الهی حرکت کنیم تمامی مسائل ما قابل حل است، اگر مدیرانی که باید برای اقتصاد تصمیم بگیرند در میدان باشند در این حوزه هم مسئله ای نخواهیم داشت.

قالیباف اضافه نمود: بارها در جمع شما رزمندگان گفته ام ممکن است مواضع ما از جهت سیاسی متفاوت باشد اما در حل مسائل مردم در حوزه مسائل مالی هرگز نگاه سیاسی نداریم هرکاری بتوانیم با این دولت انجام می دهیم زیرا وظیفه شرعی و اخلاقی ما است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز باید بنیه مالی کشور را قوی کنیم تا اثر تحریم را خنثی کنیم، گفت: ما در یک نقطه حساس انقلاب اسلامی هستیم، باید کوشش کنیم بتوانیم راه شهدا و امام شهدا را کنار ادامه دهیم که مبتنی بر سنت های الهی و ایمان به مردم است.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب و عظیم ترین موفقیت های فنی و علمی ما زمانی رخ داد که جوانان و مردم در صحنه بودند.

در بخشی از این مراسم بیانیه شورای هماهنگی تشکل های دفاع مقدس در حضور رییس مجلس توسط فرزند شهید نظرنژاد قرائت شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1644

به "قالیباف: مشکل مالی کشور بخاطر تفکر التماس به دشمن است ، مرغ نباید از 11 تومان فراتر می رفت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: مشکل مالی کشور بخاطر تفکر التماس به دشمن است ، مرغ نباید از 11 تومان فراتر می رفت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید