قیمت خانه در اطرف تهران کاهش یافت

به گزارش سفر به فرانسه، بازار مسکن در شهرهای اطراف تهران در شرایط رکود قرار گرفته و نرخ ها در شهرهای پردیس، هشتگرد و پاکدشت بین 5 تا 15 درصد کاهش یافته است.

قیمت خانه در اطرف تهران کاهش یافت

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بازار مسکن در شهرهای اطراف تهران در شرایط رکود قرار گرفته و نرخ ها در شهرهای پردیس، هشتگرد و پاکدشت بین 5 تا 15 درصد کاهش یافته است.

قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران به تبعیت از پایتخت مقداری افت کرد. آنالیز های میدانی نشان می دهد نرخ های پیشنهادی در شهرهای جدید پردیس و هشتگرد 10 تا 15 درصد کاهش یافته است. در شهر پاکدشت نیز معاملات کساد شده و دیگر از نرخ های کاذب خبری نیست. در عین حال در هر سه شهر یاد شده حدود نیمی از فروشندگان و حدود 90 درصد خریداران عقب نشینی نموده و تمایلی به انجام معامله ندارند. به همین لحاظ خرید و فروش راکد شده است.

از سوی دیگر هیجانات سیاسی در برداشت از آینده تاثیر گذاشته و بعضی دلالان برای فروش به تکاپو افتادهاند. البته بعضی دلالان از ارایه شرایط واقعی بازار خودداری میکنند و سعی دارند چشم انداز آینده را افزایشی نشان دهند. با این وجود افزایش عرضه مسکن نشان می دهد نگرانی هایی نسبت به کاهش قیمت در افق پیش رو وجود دارد.

یکی از مشاوران املاک در شهر جدید هشتگرد گفت: قیمت واحدهایی که تا دو هفته قبل حدود 400 میلیون تومان فروخته می شد به 370 میلیون تومان رسیده اما خریدار نیست. البته بعضی مالکان هم در این شرایط تمایلی برای فروش ندارند اما تعدادی دیگر برای فروش عجله دارند. شرایط کلی بازار به نفع خریداران است. از سوی دیگر به دلیل اینکه قیمتها در هشتگرد به اندازه پردیس رشد نداشته، هنوز ظرفیت قیمتی آن تکمیل نشده و نمی توان انتظار افت قیمت بیش از این مقدار را داشت.

از شهر جدید پردیس هم خبر می رسد که نرخهای پیشنهادی 10 تا 15 درصد کاهش یافته است. افت قیمت در بعضی واحدهای میلیاردی تا 150 میلیون تومان می رسد. چند روز پیش نیز مهدی راهنمایی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید از کاهش 10 درصدی قیمت مسکن در پردیس اطلاع داد.

در شهر پاکدشت معاملات به حالت تعلیق درآمده است. واسطه های ملکی در پاکدشت می گویند که خریداران انتظار افت قیمت دارند و فروشندگان در انتظار افزایش قیمت هستند. با این حال دیگر از نرخهای کذایی خبری نیست و قیمتها واقعی شده است. در بعضی فایلها قیمت تا 5 درصد کاهش نشان می دهد. به طور کلی بازار مسکن پاکدشت در رکود به سر می برد.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1451

به "قیمت خانه در اطرف تهران کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خانه در اطرف تهران کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید