قیمت مصوب مرغ اعلام شد

به گزارش سفر به فرانسه، تهران(پانا) - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 20 هزار و 400 تومان تصویب کرد.

قیمت مصوب مرغ اعلام شد

به گزارش ایسنا، مجتبی شیرقاضی اظهار کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران مقرر شد مرغ گرم به ازای هر کیلو به قیمت 20 هزار و 400 تومان در سطح عرضه به دست مصرف کننده برسد و عرضه نهاده های دامی به تولید کنندگان و مرغ داران نیز صرفاً در قبال تحویل محصولات در شبکه های تعریف شده و با نظارت بازرسان صمت انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد در راستای کنترل قیمت این محصول، مرغ منجمد به قیمت 15 هزار تومان در سطح میادین میو و تره بار شهرداری، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب در سطح استان از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان توزیع شود.

قیمت مصوب پشتیانی امور دام برای تخم مرغ

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه قیمت مصوب پشتیانی امور دام برای تخم مرغ نیز مشخص شده، شرح داد: مقرر شد عرضه تقویت شود تا تخم مرغ به قیمتی کیلویی 14 هزار و 200 تومان در میادین میوه و تره بار تا 14 هزار و 500 تومان در مغازه ها عرضه شود.

ابتدای مهرماه قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران 18 تا 19 هزارتومان بود که با افزایش قیمت حدود 4000 تومانی در اواسط مهرماه به 21 تا 22 هزار تومان رسید و در هفته گذشته قیمت این محصول در خرده فروشی های سطح شهر تهران به مرز 26 هزارتومان رسیده است. برخی از مرغداران و تولیدکنندگان علت این افزایش قیمت را کمبود نهاده های دام و طیور با قیمت های مصوب، افزایش قیمت نهاده ها در بازار آزاد و به طور کل افزایش هزینه های تولید عنوان می کنند. با ادامه رشد قیمت مرغ، هفته گذشته ستاد تنظیم بازار گفت که توزیع استانی 2800 تن گوشت مرغ منجمد جهت مصارف خانوار در سراسر کشور شروع می شود.

همچنین در پی افزایش قیمت هر شانه تخم مرغ به حدود 40 هزار تومان در شهریور ماه، ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده را 14 هزار و 500 تومان و هر شانه و سقف قیمت تخم مرغ بسته بندی را 31 هزار تومان گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1409

به "قیمت مصوب مرغ اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصوب مرغ اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید