مخالفت چین با حضور دو ناو آمریکایی در هنگ کنگ

مقامات چینی با درخواست آمریکا به منظور لنگر انداختن دو ناو نیروی دریایی این کشور در هنگ کنگ مخالفت نموده اند.

مخالفت چین با حضور دو ناو آمریکایی در هنگ کنگ

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ناآرامی ها در هنگ کنگ فراز و نشیب داشته و در این میانه مقامات چینی با درخواست آمریکا برای لنگر انداختن دو ناو نیروی دریایی این کشور در این منطقه خودمختار در هفته های آینده مخالفت کردند.

نِیت کریستنسن معاون سخنگوی ناوگان اقیانوسیه نیروی دریایی آمریکا روز سه شنبه به شبکه خبری سی ان ان گفت: دولت چین درخواست های ما برای لنگر انداختن دو ناو به نام های یو اس اس گرین بِی و یو اس اس لیک اِری در بندر هنگ کنگ را رد نموده است.

ناو یو اس اس گرین بی که کشتی ترابری آبی-خاکی قرار بود 17 آگوست (26 مرداد) و ناو یو اس اس لیک اری که موشک های کروز راهنمایی شونده دارد قرار بود ماه آینده میلادی به هنگ کنگ برسند.

کریستنسن اضافه کرد: ناوهای نیروی دریایی آمریکا پیش از این بارها به طور موفقیت آمیز در هنگ کنگ لنگر انداخته و انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد. برای شرح بیشتر درباره اینکه چرا دولت چین درخواست ما را رد نموده به خودشان مراجعه کنید.

این نخستین بار نیست که مقامات چینی با درخواست آمریکا برای لنگر انداختن ناو در هنگ کنگ مخالفت می نمایند. در سال 2018 نیز چین لنگر انداختن یک ناو نیروی دریایی آمریکا را لغو نموده بود. در آن موقع آمریکا از حضور چین در مانور نظامی به تلافی حضور نظامی پکن در جزایر مصنوعی دریای جنوبی چین ممانعت نموده بود.

به نظر می رسد این بار علت مخالفت چین با حضور ناوهای نیروی دریایی آمریکا در هنگ کنگ را به دخالت های واشنگتن در ناآرامی های اخیر این منطقه نیمه خودمختار جستجو کرد. مقامات چین ایالات متحده را به نقش داشتن در حمایت از تظاهرات هفته های اخیر متهم می نمایند.

چین در هفته های گذشته ادامه ناآرامی سیاسی در هنگ کنگ را نتیجه دستهای سیاه آمریکا دانسته و به واشنگتن توصیه نموده این موضوع را به خاطر بیاورد که هنگ کنگ در واقع هنگ کنگ چین است.

هوآ چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز گفته بود: ما قادر به درک این موضوع هستیم که مقامات آمریکایی پشت چنین حوادثی هستند. آیا مقامات آمریکایی صادقانه به جهان می گویند که چه نقشی ایفا می نمایند و اهداف آنها چیست؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری مدعی شد دولت چین در حال انتقال نیروی نظامی به مرز این کشور با هنگ کنگ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 شهریور 1398 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 316

به "مخالفت چین با حضور دو ناو آمریکایی در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت چین با حضور دو ناو آمریکایی در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید