هشدار به داوطلبان کنکور؛ عاقبت شوم عضویت در کانال های تقلب ، شناسایی متقلبان حتی پس از آزمون

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری در مورد عضویت داوطلبان کنکور در گروه ها و کانال های فضای مجازی مدعی تقلب در آزمون سراسری هشدار داد.

هشدار به داوطلبان کنکور؛ عاقبت شوم عضویت در کانال های تقلب ، شناسایی متقلبان حتی پس از آزمون

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین حاجیلو رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اهمیت موضوع حفاظت از امنیت آزمون ها گفت: شناسایی و پیشگیری از تخلف و مقابله با اقدامات برنامه ریزی شده گروه های سودجو و اغفال گر که موجب نگرانی داوطلبان پرکوشش و زحمتکش می گردد، مورد حمایت قاطبه مردم و از جمله مصادیق حقوق عامه است.

وی با تشکر از رسانه ها در خصوص پیگیری سلامت برگزاری آزمون سراسری اعلام نمود: توجه رسانه ها به اهمیت سلامت آزمون سراسری ستودنی است و البته باید در خصوص بازنشر بعضی ادعاهای پوچ و شایعات بی اساس دقت نظر به عمل آید تا آرامش داوطلبان در آستانه آزمون دچار خدشه نگردد.

قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکیدکرد: بدیهی است اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دقیق به داوطلبان و خانواده های آنها در خصوص اهداف گروه های سازمان یافته کلاهبرداری موجب پیشگیری از مسائل بعدی برای این عزیزان خواهد شد.

حاجیلو با اشاره به فعالیت های مختلف سازمان سنجش در فرایند برگزاری آزمون گفت: هر آزمون بسته به حیطه و گستره اجرایی آن شامل سه مرحله، پیش از برگزاری، حین و پس از برگزاری است و حفاظت آزمون ها در مراحل مختلف از جمله قرنطینه به صورت کامل و دقیق انجام می گردد و سوابق برگزاری آزمون در سال های متمادی هم نشان می دهد امنیت در این بخش ها همیشه برقرار بوده است.

وی بعلاوه به بعضی گزارش های دریافتی از شدت یافتن فعالیت عوامل سودجو مدعی تقلب در شبکه های اجتماعی مجازی اشاره نمود و گفت: داوطلبانی که در یک سال و یا حتی سال ها برای موفقیت در آزمون سراسری برنامه ریزی و کوشش نموده اند و با صرف وقت و انرژی خود و خانواده ها آماده شرکت در کنکور شده اند، انتظار دارند که در یک رقابت سالم و ایمن شرکت نمایند و شاهد تحقق عدالت آموزشی در جامعه باشند.

حاجیلو با بیان اینکه فعالیت مدعیان تقلب در کانال ها و گروه ها در شبکه های اجتماعی مجازی به عنوان مهمترین اقدام پیشگیرانه پیش از اجرای آزمون از مدت ها قبل در رصد، شناسایی و تحت کنترل نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به ویژه پلیس فتا قرار دارند، گفت: عضویت داوطلبان در گروه ها و کانال های مجازی مدعی تقلب و بعلاوه استفاده از ابزارهای ممنوعه تخلف محسوب شده و موجب محرومیت آنان از آزمون است.

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری بار دیگر در خصوص عضویت داوطلبان در گروه ها و کانال های فضای مجازی مدعی تقلب هشدار داد و اعلام نمود: کسانی که در این گروه ها اقدام به ارسال مدارک و هرگونه پرداخت وجه می نمایند نیز علاوه بر محرومیت از آزمون مشمول مجازات های بیشتر قانونی نیز خواهند شد.

وی اضافه نمود: با تمهیدات اندیشیده شده هیچ داوطلب متقلبی امکان ورود به دانشگاه را نخواهد داشت و این افراد حتی در مرحله پس از آزمون نیز با استفاده از شیوه های فنی و آماری شناسایی و مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1402 بروزرسانی: 11 تیر 1402 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2383

به "هشدار به داوطلبان کنکور؛ عاقبت شوم عضویت در کانال های تقلب ، شناسایی متقلبان حتی پس از آزمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به داوطلبان کنکور؛ عاقبت شوم عضویت در کانال های تقلب ، شناسایی متقلبان حتی پس از آزمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید