واردات و صادرات چین 3.7 درصد افزایش یافت

پکن- خبرنگاران- با وجود جنگ تجاری چین و آمریکا و فشارهای واشنگتن بر پکن، ارزش کل صادرات و واردات چین در سه ماهه نخست امسال به بیش از 7 هزار میلیارد یوان رسیده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 3.7 درصد افزایش یافته است.

واردات و صادرات چین 3.7 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران بر اساس آمار اداره گمرک چین که امروز آدینه منتشر شد تجارت خارجی چین گرایش رشد با ثبات و در حال افزایش را در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی حفظ نموده است.

این گزارش می افزاید: در سه ماهه نخست امسال، ارزش صادرات 3 هزار و 770 میلیارد یوان است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6.7 درصد افزایش یافته است.

این گزارش، ارزش کل صادرات چین در سه ماهه گذشته را 3 هزار و 240 میلیارد یوان اعلام نموده است که 0.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل برتری گرفته است.

اداره گمرک چین همچنین بیان کرد مازاد تجاری این کشور در مدت مذکور به 529.67 میلیارد یوان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 75.2 درصد افزایش دارد.

بر این اساس میزان کل واردات و صادرات در ماه مارس به 2 هزار و 460 میلیارد یوان رسیده است که 9.6 درصد افزایش یافته و این به افزایش سرعت رشد تجارت خارجی در سه ماهه نخست سال 2018 میلادی یاری نموده است.

در سه ماهه نخست امسال، اتحادیه اروپا، کشورهای عضو اتحادیه آ.سه. آن و آمریکا سه شریک عمده تجاری چین بوده اند و روابط تجاری چین با کشورهای بازار نوظهور نیز تقویت یافته است.

با تور چین سفر کنید

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 26 خرداد 1398 شناسه مطلب: 200

به "واردات و صادرات چین 3.7 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات و صادرات چین 3.7 درصد افزایش یافت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید