ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهر های صنعتی و پرجمعیت از پنجشنبه تا شنبه (27 تا 29 آبان ماه) و ورود سامانه بارشی از نوار غربی به کشور در اواخر وقت شنبه (29 آبان) اطلاع داد.

ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه

صادق ضیائیان در تبادل نظر با ایسنا با بیان اینکه براساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، پنجشنبه و آدینه (27 و 28 آبان ماه) در بعضی نقاط هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، فارس و ارتفاعات شرقی کهگلیویه و بویراحمد و جنوب غرب اصفهان بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کرمان بارش باران و برف پیش بینی می گردد.

اظهار کرد: از پنجشنبه تا شنبه (27 تا 29 آبان ماه) با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهر های صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت شنبه (29 آبان ماه) سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و بعضی از نقاط شمال غرب، غرب و جنوب غرب را در بر می گیرد.

گستره فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه (30 آبان ماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دوشنبه (اول آذرماه) با توسعه و تقویت این سامانه بارشی علاوه بر منطقه ها ذکر شده در سواحل دریای خزر و بعضی از نقاط شمال شرق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه سه شنبه (2 آذرماه) از شدت فعالیت این سامانه بارشی در منطقه ها ذکر شده کاسته و از اواخر وقت همین روز از مرز های شمال شرقی از کشور خارج خواهد شد، گفت: پیامد فعالیت این سامانه بارشی در کشور بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد بود.

به گفته ضیائیان، طی روز های پنجشنبه و آدینه (27 و 28 آبان ماه) تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (28 آبان ماه) قسمتی ابری و مه آلود گاهی غبار محلی در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای 0 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی شنبه (29 آبان ماه) صاف و غبار محلی، در بعدازظهر قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در انتها گفت: طی امروز و فردا (27 و 28 آبان ماه) بندرعباس با دمای 32 و 31 درجه سانتیگراد گرم ترین و قزوین با دمای 7 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2135

به "ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید