سرما و یخ بندان در 22 استان، آلودگی هوا در کلان شهر ها ادامه دارد

به گزارش سفر به فرانسه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده در 22 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود، گفت: فردا اردبیل با کمینه دمای 15 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس گرم ترین مرکز استان خواهد بود.

سرما و یخ بندان در 22 استان، آلودگی هوا در کلان شهر ها ادامه دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیائیان در تشریح آخرین شرایط جوی کشور بیان نمود: به دلیل پایداری جوی در اغلب مناطق کشور، طی پنج روز آینده افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر های صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، تبریز و مشهد ادامه دارد.

وی بیان نمود: امروز و فردا در ارتفاعات استان های واقع در دامنه های زاگرس جنوبی در برخی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: روز یکشنبه 14 دی در ساعت بعد از ظهر و روز دوشنبه 15 دی با شمالی شدن جریانات هوا بر روی دریای خزر در استان های واقع در سواحل جنوبی خزر بارش باران پیش بینی می شود و دریا مواج خواهد بود.

ضیائیان اضافه نمود: روز های یکشنبه و دوشنبه هفته پیشِ رو شرق دریای عمان به تناوب مواج است.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت اظهار کرد: آسمان تهران روز جمعه صاف و غبار آلود خواهد بود که این شرایط روز شنبه و یکشنبه نیز ادامه دارد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 10 و 11 درجه پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: روز آینده اردبیل با کمینه دمای 15 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان اظهار کرد: روز آینده در 22 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1541

به "سرما و یخ بندان در 22 استان، آلودگی هوا در کلان شهر ها ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرما و یخ بندان در 22 استان، آلودگی هوا در کلان شهر ها ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید