کاربران خبرنگاران دوره پساکرونا را پیش بینی کردند

به گزارش سفر به فرانسه، مخاطبان خبرنگاران می گویند در پسا کرونا شاید دنیا جای بهتری گردد.

کاربران خبرنگاران دوره پساکرونا را پیش بینی کردند

به گزارش سفر به فرانسه، جهان پساکرونایی دغدغه افکار عمومی و رهبران جهان شده است. تا حدی که بعضی از دولتمردان جهان از قرنطینه صرف نظر نموده و معتقدند که پس از سرانجام این ویروس مرگبار شاهد اتفاقاتی از قبیل آسیب های اجتماعی و مالی و حتی سیاسی خواهیم شد و اتحادیه اروپا نیز برای آن روز بودجه مخصوصی در نظر گرفته است.

نظر شما چیست؟ جهان پساکرونایی را چه طور ارزیابی می کنید؟ آیا جهان متحد و به سوی صلح و دوستی می رود؟ یا جنگ منافع پیش می اید یا اتحادها گسسته می گردد و جهان جدیدی شکل می گیرد؟

سفر به فرانسه در یک نظرخواهی از کاربران خود خواست که تعبیر خود را پس از سرانجام کرونا ویروس در جهان برای ما بنویسند، عمده آنها امید دارند که بعد از این جهان جای بهتری می گردد، شاید دوره صلح باشد بعضی حتی جنگ جهانی سوم را پیش بینی می نمایند، بعضی از کامنت ها را که در ادامه می خوانید:

مخاطبی تغییرات را در مالی و فرهنگی می داند و معتقد است: تغییر مربوط به اقتصاد است که حتما تعریف احتیاج و فراوری به سمت واقعی شدن می رود در این جهان احتیاجهای واقعی انسان ها معلوم می گردد و فراوری به سمت تامین آن می رود احتمالا نوعی از توزیع قدرت شکل می گیرد که دیگر آن تمرکز قبلی را نداشته و توزیع ثروت و قدرت مالی شکل می گیرد کسب و کار مجازی به سمت تسهیل مناسبات منابع فراوری و توزیع می رود و دیگر از واسطه گری سود نمی برد اقتصاد می رود به سمت عقلانیت همراه با احتیاط و نسل جدیدی از مدیران با تدبیر و دانش نوین پدید می آید از نظر فرهنگی نمادهای جدیدی به عنوان فرهنگ و تمدن پدید می آید نمادهایی که به تسهیل همفهمی و هم افزایی و درک متقابل متمایل باشد چیزی که امروز روی پشت بام ها و تراس های مردم جهان اتفاق می افتد شاید فرهنگ از نو نوشته گردد و نماد گذشت فداکاری عشق متمایل به انسانیت و اخلاق باشد

کاربری دیگر نوشت: چند قطبی شدن جهان ، افول قدرت مالی آمریکا و عوض شدن صندلی آمریکا و چین ، نزدیک شدن به ظهور صاحب امر حضرت بقیه الله و انشالله تحقق خود ظهور

مخاطبی دیگر مطرح نمود: به نظرم از نگاه تئوریک و شواهد نظری دلیلی بر سرانجام تاریخ یا عصر آخرالزمانی نداریم ولی اگر بخواهیم کمی خود را ارام کنیم می توان ان را دال بر یکی از دلایل دوران مهدویت یعنی بروز دردهای فراگیر و مرض های لاعلاج بدانیم ولی در مجموع به نظرم جهان از نظر مناسبات بین الملل وارد دوره جدید خواهد شد.

کاربری دیگر معتقد است:بایدبه این نتیجه برسیم که جهان امروز جهانیه که بایدباتعامل انسانها کنارهم زندگی نمایندوجاه طلبی وقدرت طلبی,فکرساختن یه امپراطوری و هزینه کردن ازجیب ملت براهیچ رو از سرمون بکنیم بیرون و بی جهت برای خودمون و دیگران هزینه درست نکنیم.دوره دوره حرکت در مسیرعقلانییت هست ودوره انقلابیگری دهه ها هست که بسر اومده.

مخاطبان دیگر نوشتتند: احتمالا مرزهای فیزیکی از بین برود و مرزها بر اساس عقلانیت تدبیر و دانایی شکل بگیرد در این عرصه مفاهیم ذهنی فقط وقتی کارآمد هستند که بتواند دردی از دور های بشری را درمان کند چنانچه الان مهمترین کارکرد دانش پزشکی کشف داروی پزشکی ضد کرونا است احتمالا مهمترین دانش مالی ساخت زندگی متناسب و متعادل زیست سعادتمند خواهد بود

یک اثر منفی کوتاه مدت بر روی اقتصاد و برگشتن اوضاع به حالت قبل. البته برای کشورهای توسعه یافته!!! اما برای ایران عقب رفت و دشواری اوضاع زندگی برای مردم عادی.

دیگری نوشت: به نظرم بقیه کشورها که کار خودشونو از سر میگیرن و سه ماهه اقتصادشونو ترمیم میکنن ولی کشورهایی که دچار تحریم امریکای ترامپیسم است فرقی به حالشون نمیکنه چون یا به این شرایط عادت کردن و یه کمی راهی جهت فرار از شرایط پیدا کردن ویا باید کمه کم ده سال کار کنن تا خسارات وارده را ترمیم کنن نه بهبود ببخشن و کشورهای ضعیف تر و کوچیکتر درجا میزنن

شما می توانید مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1062

به "کاربران خبرنگاران دوره پساکرونا را پیش بینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران خبرنگاران دوره پساکرونا را پیش بینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید