گذرگاه ترسناک هوآشان در چین

به گزارش سفر به فرانسه، اگر به دنبال تجربه ترس و هیجان هستید تنها کافی است به یکی از کوه‌های اسرارآمیز کشور چین سفر کنید، یکی از این کوه‌‎ها، هوآشان است و یک گذرگاه هولناکی دارد که در تمام جهان مشهور است.

گذرگاه ترسناک هوآشان در چین

رشته کوه هوآشان، پنج قله داشته که برای دستیابی به این قله‌ها، فقط 1 راه هولناک وجود دارد. در این مسیر کوهستانی، نرده‌ای هم وجود دارد که البته با گذشت زمان، دیگر قابل استفاده نیست. این گذرگاه کوهستانی، یکی از خطرناکترین گذرگاه‌ها می‌باشد که تا به حال بیشترین تعداد کشته را داشته و از نظر ایمنی، تقریبا زیر صفر است. طبق آماری که هر سال حدود 100 نفر در این گذرگاه کشته می‌شوند اما هنوز هم معلوم نیست چرا بعضی از افراد تا این اندازه دوست دارند تا جان خود را در این گذرگاه به خطر بیندازند. البته نباید ناگفته بماند که به جان خریدن این همه خطر، شما را در تور ارزان چین به بهشتی بی‌نظیر از درختان سرسبز و جنگل هدایت خواهد کرد. عرض این گذرگاه کمتر از 50 سانتیمتر است و ضخامت آن تقریبا 30 سانتیمتر است، آن هم روی تخته های چوبی فرسوده و زنجیرهایی که دیگر در خیلی از جاها قطع هستند. همین موضوع، این گذرگاه کوهستانی را خطرناک کرده و باعث شده که هر کسی جرات رد شدن از آن را نداشته باشد.

گذشته از مناظر زیبا، با رد شدن از این کوه، معبدی را هم مشاهده خواهید کرد که برای مردم کشور چین بسیار مقدس است و خیلی از عابران این گذرگاه برای عبادت به این معبد می‌روند. البته این معبد درست روی قله ی پنجم قرار گرفته است. برای رسیدن به این قله باید حدود 12 کیلومتر راه بروید. بعد از این قله به قله جنوبی رفته که از همه بلندتر می‌باشد و به همین دلیل به آن، سلطان کوه می‌گویند. اگر هم بخواهید فراموش نشدنی‌ترین و شگفت‌انگیزترین طلوع خورشید زندگی خود را مشاهده نمایید، باید به قله شرقی بروید. به همین دلیل است که به این قله، قله خورشید می‌گویند. بعد از این قله، به قله میانی می‌رسیم. در آن دوران، دختر امپراطور موگونگ که نانگیو نام داشت، به دلیل اینکه از هیاهوی شهر خسته شده بود، تصمیم گرفت تا به کوهستان برود و در آنجا بماند تا به آرامش برسد. او و همسرش به این کوه آمدند و در همانجا ماندند و به همین دلیل است که به این قله دختر شاه می‌گویند. در آخر هم قله غربی که مانند گل و بسیار زیبا می‌باشد و به همین دلیل به آن نام نیلوفر آبی را داده‌اند. برای تجربه یک سفر پر از هیجان و جاذبه با تور ارزان چین همراه شوید.

انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 847

به "گذرگاه ترسناک هوآشان در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذرگاه ترسناک هوآشان در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید