آخرین شرایط متناسب سازی حقوق بازنشستگان از زبان مدیر عامل تامین اجتماعی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، خبرنگاران : مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: منابع مربوط به متناسب سازی حقوق بازنشستگان هنوز دریافت نشده است و با توجه به فرآیند اجرایی این موضوع در خوش بینانه ترین حالت در ماههای آینده بخش اندکی از این منابع را دریافت خواهیم کرد.

آخرین شرایط متناسب سازی حقوق بازنشستگان از زبان مدیر عامل تامین اجتماعی

به گزارش به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی؛ مصطفی سالاری در جلسه ای با معاونین و مدیران حوزه منابع انسانی که با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران تأمین اجتماعی سراسر کشور همزمان با روز منابع انسانی برگزار گردید، گفت: جذب نیروی جدید تنها به وسیله آزمون استخدامی سازمان سنجش و انتصاب در سمت های مدیریتی نیز به وسیله آزمون مدیران آینده و کانون های ارزیابی انجام می گردد.

سالاری گفت: در سال گذشته افزایش 50 درصدی فوق العاده های کارکنان تأمین اجتماعی که در سایر وزارت خانه ها و دستگاه ها صورت گرفته بود را پیگیری کردیم و پس از اخذ تأییدیه شورای حقوق و دستمزد این موضوع محقق شد.

وی اضافه نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کار بسیار مهم و اثرگذار دیگری بود که سال گذشته در سازمان تأمین اجتماعی از مرداد 99 انجام شد.

سالاری با اشاره به مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی برای واگذاری شرکتهای دولتی به سازمان تأمین اجتماعی گفت: از محل این مصوبات بجز هپکو که در همان زمان به تأمین اجتماعی واگذار شد، برای دریافت سایر شرکت ها پیگیری های لازم انجام و در روزهای آخر سال گذشته مبایعه نامه امضا شد و در روزهای آینده مبایعه نامه را دریافت میکنیم.

سالاری با اشاره به اجرای طرح 3070 برای کاهش 70 درصدی مراجعات مردم به شعب تأمین اجتماعی به وسیله ارائه 30 خدمت غیرحضوری، گفت: در این طرح کار خوبی انجام شد و البته احتیاجمند تکمیل است و در دو ماه آینده اصلاحات مورد احتیاج انجام خواهد شد و غیرحضوری شدن کامل این خدمات مورد انتظار است.

وی اضافه نمود: طرح نسخه الکترونیک نیز تحول جدی در سازمان تامین اجتماعی ایجاد کرد و در طول سال گذشته اقدامات موثری صورت گرفت. پس از حذف تمدید اعتبار دفترچه ها و استفاده از سامانه های اعتبارسنجی دفترچه ها که از اول خرداد انجام شد؛ در مرحله بعد تقویت زیرساختهای در دستور کارقرار گرفت و این طرح قدم به قدم پیشرفت داشت و از اول اسفند صدور دفترچه جدید را متوقف کردیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همکاری سایر نهادها را در موفقیت نسخه الکترونیک بسیار اثرگذار دانست و گفت: در آینده نزدیک برای تکمیل پروژه نسخه الکترونیک پوشش بیمه ای را تنها به وسیله سامانه نسخه الکترونیک انجام خواهیم داد و اوراق کاغذی به طور کامل حذف می گردد.

سالاری از تدوین کدهای رفتاری کارکنان سازمان تامین اجتماعی تشکر کرد و گفت: امیدوارم کدهای رفتاری منشا خیر و تحول مثبت در خدمت رسانی بهتر سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش باشد.

هادی زبده شیرکوهی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: سال گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم و کارهای بزرگی با وجود محدودیت ها صورت گرفته است. برای همکارانی که در سال 99 درگذشتند و بویژه برای شهدای گرانقدر مدافع سلامت مغفرت واسعه الهی مسئلت می کنیم.

وی اصلاح ساختار تشکیلاتی را از مهمترین اقدامات و برنامه های سال 99 سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: این برنامه از سال 98 آغاز شده بود و با دقت و حساسیت ویژه دنبال شد. بیش از 95 درصد از اقدامات به نتیجه رسیده است و بر اساس مصوبه هیات مدیره بازخورد گیری و اصلاح نهایی در آینده نزدیک انجام می گردد.

زبده شیرکوهی آزمون مدیران آینده را از دیگر اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی در سال 99 برشمرد و گفت: آزمون کتبی مدیران آینده توسط سازمان سنجش و مصاحبه های تخصصی توسط کانون ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی انجام می گردد و مصمم هستیم که این فرایند صحیح را ادامه دهیم تا از بهترین و توانمندترین نیروها استفاده کنیم.

وی برقراری ارتباط مداوم و موثر با همکاران سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر مسائل مهم دانست و گفت: معتقدیم که نظرات و پیشنهادات همکاران می تواند بسیار به ما یاری کند و از نظرات همکاران در سیستم جامع منابع انسانی استفاده می گردد. رضایت شغلی همکاران از مسائل بسیار مهم است و رضایتمندی کارکنان ارتباط مستقیم با انجام بهینه امور سازمان دارد.

زبده شیرکوهی با اشاره به کدهای رفتاری کارکنان سازمان تامین اجتماعی که براساس معیارهای علمی و پژوهشی تدوین شده است، گفت: بخش از کدها برای همه همکاران است و برای 10 گروه شغلی کارکنان نیز کدهای ویژه ای طراحی شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم کدهای رفتاری تدوین شده موجب بهبود عملکرد کارکنان سازمان تامین اجتماعی گردد و نتیجه این کار علمی در خدمت رسانی بهتر سازمان تامین اجتماعی به جامعه هدف تاثیر مطلوبی داشته باشد.

مشایخی، مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: آغاز پروژه طراحی و تدوین کدهای رفتاری کارکنان تامین اجتماعی از برنامه راهبردی سازمان و برنامه عملیاتی مصوب در حوزه منابع انسانی تحت عنوان طراحی و استقرار سیستم های رفتاری شایسته کارکنان رقم خورد و مجموعه حاضر محصول همکاری معاونت توسعه مدیریت و موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی است و در فرآیند کار از کلیه معاونهای سازمان نظرخواهی و بازخوردگیری شده است.

وی اضافه نمود: امروزه اغلب سازمان و شرکتهای معتبر جهان دارای کدهای رفتاری مختص به خودشان هستند و خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی نیز با توجه به احتیاجی که احساس می شد جزو اولین سازمانهای کشور است که در این کار پیشگام شده است و وجه تمایز کدهای رفتاری سازمان تامین اجتماعی در این است که علاوه بر کدهای عمومی برای کلیه کارکنان، کدهایی هم مختص به 10 گروه شغلی خاص سازمانی در این مجموعه پیش بینی شده است.

مشایخی ادامه داد: دستور اداری برای این منظور آماده شده است که با ابلاغ آن نهادینه سازی کدهای رفتاری وارد فاز اجرایی در سازمان تامین اجتماعی می گردد.

وی تاکید نمود که نقش مدیران در موفقیت این طرح بسیار اهمیت دارد و اثربخشی این برنامه را منوط به حمایت عملی و رفتاری آنان دانست. در این جلسه همچنین مدیران تأمین اجتماعی تعدادی از استانها نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1719

به "آخرین شرایط متناسب سازی حقوق بازنشستگان از زبان مدیر عامل تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط متناسب سازی حقوق بازنشستگان از زبان مدیر عامل تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید