آماده سازی دو کاتالوگ و نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، خبرنگاران: دو کاتالوگ برای سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده شده است که قبل از افتتاحیه توزیع می شوند ضمن اینکه در ایام جشنواره، نشریه ای توزیع می گردد تا اخبار سال جاری جشنواره را نیز پوشش دهد.

آماده سازی دو کاتالوگ و نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ قیمت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، دو کاتالوگ زیرنظر مسعود نجفی و نشریه روزانه زیر نظر جلیل اکبری صحت برای سی و سومین جشنواره فیلم فجر در حال آماده سازی است.

مسعود نجفی سردبیر کتاب جشنواره درباره کاتالوگ این دوره گفت: در این کاتالوگ 228 صفحه ای، همه فیلم ها در بخش های سینمای ایران، مستند، نگاه نو و هنر و تجربه یک صفحه پوستر دارند. همچنین از جمله ویژگی های قابل ملاحظه کاتالوگ جشنواره این است که تمامی عکس های شرکت کنندگان به صورت اختصاصی عکاسی و مانند هرسال عکس های داوران و هیأت انتخاب نیز با شکل خاصی تهیه شده است.

نجفی همچنین درباره بخش بزرگداشت ها اظهار داشت: سال گذشته برای درج بخش بزرگداشت ها در کاتالوگ، از تقدیرشوندگان دست نویس می گرفتیم اما این دستنویس از شاخص ترین فرد در حوزه مورد نظر بزرگداشت، گرفته شده است. به عنوان مثال، یادداشت مربوط به محمدعلی کشاورز را عزت الله انتظامی و یادداشت حسین جعفریان را محمود کلاری نوشته است.

به گفته نجفی، با توجه به جدا شدن بخش بین الملل از بخش داخلی در جشنواره فجر سی و سوم، یک جلد کتاب برای بخش ملی و جلد دیگر زمان برگزاری بخش بین الملل جشنواره چاپ می گردد که البته هر دو طرحی واحد دارند.

سردبیر کاتالوگ جشنواره سی و سوم، با بیان اینکه یک کاتالوگ پالتویی ویژه برنامه سینماهای مردمی جشنواره برای عموم مردم منتشر می گردد، بیان نمود: سال جاری یک کاتالوگ کوچک در قطع پالتویی در 144 صفحه تهیه نموده ایم که شامل اطلاعات فیلم ها و سانس نمایش آن ها در سینماهای مردمی است. این کاتالوگ در تمام سینماها و همچنین سالن برج میلاد عرضه خواهد شد.

مسعود نجفی در خاتمه گفت: کاتالوگ پالتویی جشنواره روز آدینه 10 بهمن ماه و کاتالوگ اصلی نیز قبل از افتتاحیه آماده می گردد.

تقدیم شماره اول نشریه روزانه جشنواره فجر به ساحت پیغامبر اکرم(ص)

جلیل اکبری صحت هم درباره نشریه روزانه جشنواره سی و سوم که در دست آماده سازی است، گفت: شماره اول این نشریه به ساحت رسول اکرم (ص) تقدیم خواهد شد که در آن، رویکرد سینما درباره توهین به مقدسات آنالیز نموده ایم.

وی اضافه کرد: در شماره اول این نشریه فرهنگی سینمایی، مطالبی از هنرمندان درباره اهانت به ساحت پیغامبر اکرم (ص) منتشر خواهد شد.

سردبیر نشریه روزانه جشنواره سی و سوم فیلم فجر بخش های تحلیل، خبر و گزارش را از جمله بخش های نشریه روزانه سال جاری عنوان و بیان نمود: اولین ویژگی این نشریه، شکل گرافیکی آن است. ویژگی دیگر مطالبی است که فراوری می گردد. ضمن اینکه ما مانند سایر نشریات فقط به گفت وگو بسنده ننموده و سعی کردیم از گفت وگوها به عنوان سند استفاده کنیم.

اکبری صحت همچنین اظهار داشت: بزرگترین ویژگی این نشریه، حضور تعداد قابل توجهی از روزنامه نگاران در ترکیب آماده سازی آن است تا فضای پویاتری ایجاد گردد.

وی همچنین به تدوین یک پرونده مفصل برای فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی اشاره نمود و گفت: این پرونده شامل گفت وگو با مجید مجیدی و دیگر عوامل فیلم است.

سردبیر نشریه روزانه جشنواره سی و سوم فیلم فجر در خاتمه اظهار داشت: تیم نشریه روزانه از دوستان حرفه ای در عرصه روزنامه نگاری تشکیل شده و قرار است یک پیش شماره قبل از افتتاحیه و اختتامیه نیز منتشر گردد.

انتهای پیغام،

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 785

به "آماده سازی دو کاتالوگ و نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی دو کاتالوگ و نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید