طراحی گرافیکی و چاپ

ساخت گوش سه بعدی با استفاده از فناوری نو

محققان پیروز شدند با استفاده از فناوری تازه یک گوش سه بعدی بسازند؛ این فناوری می تواند در آینده برای سایر اعضای بدن هم استفاده گردد.

30 مهر 1400

پناه بر خدا آخرالزمان شده!

تا به حال به این فکر نموده اید که بتوانید سلول های پوستتان یک قلب تپنده بسازید؟ اگر این خبر به گوش مادر بزرگ هایمان برسد، با یک دست می زنند روی دست دیگرشان و می گویند: وا، چه کارها! پناه بر خدا آخر الزمان شده! حالا به قول مادر بزرگ هایمان به این خبر آخر...

14 مهر 1400

نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد

افرادی که به طور مرتب وعده صبحانه خود را فراموش می نمایند و از خوردن آن اجتناب می نمایند در خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.مطالعات نشان می دهد افرادی که معده خود را در هنگام صبح خالی می گذارند بیش از دیگران دچار چربی های دور شکمی می شوند و مقدار...

10 مهر 1400

نگهداری از دست نوشته فیلسوف عصر صفوی در کتابخانه ملی

تهران (پانا) - کتاب خطی سفینه ملاصدرا با مضامین عرفانی، فلسفی و ادبی به خط ملاصدرا از فیلسوفان عصر صفوی در کتابخانه ملی ایران نگهداری می شود.

17 شهریور 1400

از چرا آذریزدی؟ تا سیطره ادبیات دولتی

محمدرضا یوسفی با انتقاد از نام گذاری روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، درباره سیطره ادبیات دولتی در این حوزه می گوید.

21 مرداد 1400

خانه هنرمندان ایران میزبان 5 نمایشگاه تجسمی

تهران (پانا) - نمایشگاه های مرزی برای دیدن، زیبایی درجنگ، رویداد هنری فاصله، نگاهی دیگر و مرثیه ای برای یک رویا از 21 خرداد در گالری های خانه هنرمندان ایران شروع به کار می نمایند.

19 تیر 1400

سرویس دوره ای خودرو شامل چه مراحلی می گردد؟

با توجه به اهمیت سرویس دوره ای خودرو که می تواند از افزایش هزینه نگهداری خودرو در دراز مدت کم کند، مراحل این سرویس را بشناسید.

8 فروردین 1400

مرجعی برای ارزیابی فعالیت اساتید هنر وجود ندارد ، نگاه غلط به دانشگاه های مادر در تدوین آیین نامه ارتقاء

عدم تفکیک رشته ها در آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی مشکلاتی را برای اساتید دانشگاهی به ویژه اساتید حوزه هنر به وجود آورده است؛ به همین منظور به مصاحبه با حمید قاسم زادگان عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان پرداختیم.

24 بهمن 1399

چاپ مقالات و یادداشت های جرج اورول توسط ناشر انگلیسی

به گزارش خبرنگاران به نقل از بوکسلر، انتشارات رینارد پرس انگلیس اعلام نموده است که به زودی مقالات و یادداشت های جرج اورول نویسنده مشهور انگلیسی را درباره سیاست، ادبیات و زبان شناسی منتشر خواهد نمود.

18 بهمن 1399

طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران گفت: طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد.

11 بهمن 1399

شش لیزر در مرکز تحقیقات لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید چمران اهواز ساخته شد

مسئول راه اندازی مرکز تحقیقات لیزر و پلاسما دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: شش لیزر در مرکز تحقیقات لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید چمران اهواز طراحی و ساخته شد.

16 آذر 1399

کتابی برای پیوند زدن تاریخ و تمدن ایران با داشته های فرهنگی

به گزارش خبرنگاران، کتاب مهرهای استامپی ساسانی در موزه هنر متروپولیتن نوشته کریستوفر جوزف برونر با ترجمه محمد خزایی از سوی نشر تاریخ ایران منتشر شد. این کتاب تحلیلی اجمالی درباره مهرهای استامپی سنگی (از نوع سنگ عقیق، لاجورد و ...) در کلکسیون و مجموعه...

3 آذر 1399

بازیکن ایرانی تیتر یک رسانه های قطری شد

روزنامه معتبر قطری تیتر یک خود را به گل زیبای مهاجم ایرانی العربی مقابل ام صلال اختصاص داد.

24 آبان 1399

فرق برند و نام تجاری و لوگو چیست؟

فرق برند و نام تجاری و لوگو یک شرکت یا سازمان چیست؟ هر سه این موارد با هویت و ماهیت آن سازمان یا شرکت در ارتباط هستند و به نوعی معرف فعالیتی هستند که توسط آن صورت می گیرد. اما مرز باریکی نیز میان معنا و کاربرد هر یک از این سه مورد وجود دارد که در ادامه به...

8 آبان 1399

پیروزی بایدن منجر به چاپ دلار و حباب بازار سهام می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، پیتر شیف، کارگزار حرفه ای وال استریت معتقد است پیروزی کاندیدای دموکرات، جو بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آمریکا خبر بدی برای بازارهای سهام و کل اقتصاد آمریکا خواهد بود.

4 آبان 1399

برسد به دست لیلا حاتمی برای چهارمین بار، محسنی: کتابم لاغر ولی پرملات است

به گزارش خبرنگاران در اصفهان، جدیدترین کتاب سعید محسنی برسد به دست لیلا حاتمی پس از اولین چاپ در اوایل تابستان، در کمتر از دو ماه و پیش از اتمام این فصل به چاپ چهارم رسید و در همین حال، نسخه الکترونیکی این اثر در سامانه ها و نرم افزارهای کتاب آنلاین همچون...

3 آبان 1399

انتقاد یک تماشاخانه دار از اما و اگرهای شورای نظارت تئاتر

مدیر تماشاخانه نوفل لوشاتو با انتقاد از کمک نکردن مسئولان برای حمایت مالی از تماشاخانه ها، یکی از دلایل اصلی تعطیلی مجموعه تئاتری خود را شورای ارزشیبابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی عنوان نمود و گفت: در تمام چند سال گذشته، به اندازه این دوران کرونا...

18 مهر 1399

حسگر های گرافینی بر تازگی غذا ها نظارت می نمایند

محققان با یاری گرافین حسگر زیستی ای طراحی نموده اند که به ماده هیستامین حساس است؛ یعنی می تواند گوشت و ماهی فاسد را تشخیص دهد.

11 شهریور 1399

حسگر که غذای فاسد را شناسایی می نماید

پژوهشگران آمریکایی، نوعی حسگر از جنس گرافین ابداع نموده اند که می تواند غذاهای فاسد را شناسایی کند.

9 شهریور 1399

حذف 4 صفر از پول ملی چقدر کارآمد است؟

امروز در مجلس شورای اسلامی، ماده واحده تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر تصویب شد.

12 تیر 1399
تعداد: (39)