نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، افرادی که به طور مرتب وعده صبحانه خود را فراموش می نمایند و از خوردن آن اجتناب می نمایند در خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.مطالعات نشان می دهد افرادی که معده خود را در هنگام صبح خالی می گذارند بیش از دیگران دچار چربی های دور شکمی می شوند و مقدار کلسترول آن ها هم بالاتر از حد

نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد

نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد

افرادی که به طور مرتب وعده صبحانه خود را فراموش می نمایند و از خوردن آن اجتناب می نمایند در خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که معده خود را در هنگام صبح خالی می گذارند بیش از دیگران دچار چربی های دور شکمی می شوند و اندازه کلسترول آن ها هم بالاتر از حد طبیعی است که همه این فاکتورها از نشانه های ابتلا به بیماری های قلبی است. این کار هم چنین اندازه ترشح انسولین در خون را هم دچار تغییر می نماید که یکی از نشانه های اولیه ابتلا به دیابت است.

دانشمندان متوجه شدند بیش ترین افراد در معرض خطر، بزرگسالانی هستند که از دوران کودکی عادت به نخوردن صبحانه داشته اند و مدت های طولانی است که این عادت را با خود دارند.

اگرچه تحقیقات قبلی نشان داده بود که خوردن صبحانه برای سلامت قلب مفید است، اما این اولین تحقیقاتی است که خطرات طولانی مدت صبحانه نخوردن را آنالیز نموده است.

نتایج این تحقیقات که در نشریه تغذیه کالیفرنیا به چاپ رسیده است نشان می دهد افرادی که در اوایل سن 30 سالگی قرار دارند و از زمان کودکی وعده صبحانه را از زندگی خود حذف نموده اند با احتمال بیش تری نسبت به دیگران در خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.

دانشمندان معتقدند یکی از دلایل این امر این است که افرادی که صبحانه نمی خورند بیش تر از دیگران غذاهای آماده، هله هوله و غذاهای شیرین می خورند. هم چنین آن ها با احتمال کم تری ورزش می نمایند و اندازه مصرف ویتامین، مواد معدنی و فیبر هم در آن ها کم تر از دیگران است.

نخوردن صبحانه به طور کامل شیوه بدن در ذخیره سازی چربی را تغییر می دهد. افرادی که صبحانه نمی خورند معمولا دیگر وعده های غذایی خود را هم سر موعد نمی خورند، برای مثال به علت گرسنگی ممکن است وعده ناهار خود را زودتر از دیگران بخورند. تمام این موارد ممکن است باعث افزایش چربی های اضافه در بدن گردد.

منبع:تبیان زنجان

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :mohamadsh74

منبع: راسخون
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1929

به "نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخوردن مداوم صبحانه بیماری قلبی می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید