احتمال ابتلای 130 مامور مخفی آمریکا به کرونا

به گزارش سفر به فرانسه، روزنامه واشنگتن پست نوشت احتمالا بیش از 130 مامور سرویس مخفی آمریکا که وظیفه حفاظت از رئیس جمهور را دارند، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

احتمال ابتلای 130 مامور مخفی آمریکا به کرونا

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از احتمال ابتلای بیش از 130 مامور مخفی که وظیفه حفاظت از کاخ سفید یا رئیس جمهور را در سفرهایش برعهده داشته اند، به کرونا خبر داد و نوشت به این افراد دستور داده شده است خود را قرنطینه کنند، زیرا یا نتیجه آزمایش آن ها مثبت بوده و یا با همکاران مبتلا تماس نزدیک داشته اند.

این روزنامه افزود: منابع مطلع که خواستند هویتشان افشا نشود، معتقدند شیوع ویروس کرونا در بین گروه امنیتی دونالد ترامپ که گفته می شود 10 درصد از آن ها را مبتلا کرده است، تا حدودی نتیجه یک سری گردهمایی های انتخاباتی است که رئیس جمهور در هفته های منتهی به سوم نوامبر برگزار کرد.

شیوع کرونا در بین گروه امنیتی ترامپ درحالی رخ داد که موارد ابتلا به این بیماری در سراسر آمریکا به سرعت درحال افزایش است، به گونه ای که روز پنجشنبه بیش از 152 هزار ابتلای جدید به این بیماری گزارش شد.

این ویروس واحد امنیتی سرویس مخفی ریاست جمهوری را تحت تاثیر قرار داده و درعین حال تعداد زیادی از متحدان انتخاباتی برجسته ترامپ و مقامات کاخ سفید را هم پس از برگزاری گردهمایی های انتخاباتی که بسیاری از افراد در آن ها ماسک نمی زدند، مبتلا کرده است.

از جمله افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند می توان به مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید، و کوری لواندووسکی و دیوید بوسی، مشاوران سیاسی ترامپ، خارج از کاخ سفید اشاره کرد.

علاوه بر آن دست کم 8 نفر از کارکنان کمیته ملی جمهوریخواهان ازجمله ریچارد والترز، رئیس ستاد این کمیته، به کرونا مبتلا شده اند. برخی از مبتلایان در دفاتر میدانی در سراسر کشور فعالیت داشته اند، از جمله در پنسیلوانیا که گفته می شود در گردهمایی های بزرگ ستاد آلوده شده اند.

درحالی که ترامپ همچنان درگیر انتخابات است، به شدت از وظایف عمومی خود به عنوان رئیس جمهور غافل شده است. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1436

به "احتمال ابتلای 130 مامور مخفی آمریکا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلای 130 مامور مخفی آمریکا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید